Rozhodl házenkářský způsob zakončení

SK Nový Knín – FC 05 Zavidov 2:1 (1:1)

V dalším kole I. A třídy odjeli zavidovští fotbalisté na hřiště posledního týmu soutěže – do Nového Knína. Domácí, stejně jako Zavidovští, bojují o záchranu v soutěži a hrálo se o pomyslných šest bodů. Bohužel zasáhla vyšší moc, která ovlivnila zápas i výsledek.

Vstup do zápasu měli lepší hosté. Knorovu bombu brankář pouze vyrazil a Koch s dorážkou mířil do boční sítě. Pak se dostali do šancí Korčák a Žďásnký, ale ani jeden nevyzrál na brankáře. Domácí zahrozili dvěma střelami. První vytlačil Kukla ze šibenice na roh. Druhou, přízemní, zkrotil do svých rukavic. Zavidovští se přeci jen dočkali, když si na rohový kop D. Štillera naskočil Klouček a hlavou nedal brankáři šanci – 0:1. Domácím se ale do přestávky podařilo srovnat, když nikým nekrytý Tomeček hlavičkoval přesně – 1:1.

Druhý poločas byl spíše o tom, zda hosté přežijí tlak domácích, který byl uměle vytvářen ze strany sudích. Domácí zahrávali jednu standardní situaci za druhou, ale nebyli schopni zakončit. Naopak hosté mohli rozhodnout, ale Korčák se Žďánským své šance neproměnili, a to se stalo osudné. Dvě minuty před koncem přišlo vhazování domácích. Foltýn oběma rukama srazil míč do sítě a k překvapení všech byl gól uznán – 2:1. Brankář Kukla okamžitě opustil hřiště a odmítl se vrátit, a tak jej musel nahradit A. Kraus.

Bedřich Koch: „Utkání ovlivnily dvě věci. Nejprve zranění klíčových hráčů Korčáka a D. Štillera, po kterých naše hra utrpěla. A druhou věcí bylo, že o výsledku se rozhodlo házenkářským způsobem. Je mi líto hráčů, kteří bojovali na hřišti, ale dnes fair-play pořádně plakalo. V prvním poločasu jsme domácím přiznali rohový kop, což rozhodčí neviděli. Hráč Foltýn nám děkoval za gesto a za dvě minuty právě on rozhodl rukou a nepřiznal se, což je hodně smutné.“

Zavidov: Kukla (89. A. Kraus) – Hornof, V. Beneš, Polák, L. Kapoun – D. Štiller, (38. Dvořák), Knor, Klouček, Koch – Korčák (58. Čech ml.), Žďánský (83. Vitner). Trenér: Bedřich Koch. -tělo-