Rezerva je půlmistrem

Lány B vs FC 05 Zavidov B 1:3 (0:0)

K dnešnímu poslednímu zápasu podzimu jsme zajížděli na těžkou půdu do Lán. O Lánech je všeobecně známo, že dokážou doma potrápit soupeře z horní části tabulky, ale zároveň také zbytečně ztratit body se slabšími soupeři. Trenér Plincner před zápasem postrádal jen Z. Šmída, který aktuálně nastupuje za A-tým.

Od prvních minut se hrál bojovný fotbal. Snažili jsme se dostat k domácí brance jednotlivými kombinacemi, bohužel naše akce buď končily na hranici malého vápna, a nebo vedle brány. Žádná akce se nám nepodařila proměnit v gól a jelikož ani bezzubí domácí nedokázali skórovat, poločas skončil 0:0.

Druhý poločas začal stejným tlakem z naší strany, kde se nám hned na začátku povedla gólová akce. Na středu hřiště si povodil protihráče P.Čechíno ml., kolmou přihrávkou vysunul H.Hlušičku, který překonal rychlostí bránícího protihráče a poslal ze strany míč přesně na levou nohu O. Folkmana, který zkušeně uklidil míč za záda gólmana a šli jsme tedy do vedení, 0:1. Od té chvíle jsme byli ještě více nebezpeční, ale bohužel se při akcích začaly zbytečně ztrácet míče a soupeř se tlačil k naší brance. Naštěstí přišla perfektní přihrávka M.Urika po pravé straně na R. Štillera, ten zatáhl míč k vápnu, kde přihrál na volného H. Hlušičku a ten uklízel po druhé za záda gólmana, 0:2. Domácí již neměli co ztratit, a tak se začali více tlačit k naší brance, kde měli několik šancí nešancí. Naši zadáci celý zápas perfektně čistili prostor před Matym Štillerem a nepouštěli domácí do zakončení, bohužel ke konci zápasu nepřečetli jednu akci hostů, kdy osamocený hráč zůstal na malém vápně, který pohodlně uklidil za záda našeho gólmana, 1:2. Gól Lány ještě více povzbudil a my jsme najednou nevěděli, co máme dělat dřív. Naštěstí se domácím nepodařilo přidat další gól a tak na úplném konci jsme krásnou akcí na jeden dotek udeřili my. J.Kraus hodil svůj pověstný dlouhý aut, P. Čechíno mladší kopem přes sebe na malé vápno našel H. Hlušičku, který hlavičkou přehodil míč na P. Čecha st. a ten ještě posunul na O. Folkmana, který prostřelil “neuvěřitelnou dělovkou” domácí obranu v čele s gólmanem, 1:3. Po rozehrání rozhodčí ukončil zápas.

Tímto bych rád všem poděkoval za odvedený výkon, nejen v tomto utkání, ale během celého podzimu. Teď už se jen můžeme těšit na dokopnou, která je plánovaná na příští týden, konkrétně sobotu.

S radostí očekávám zimní přípravu a jarní zápasy, kde doufám, že se sejdeme ve stejném složení týmu a obhájíme první místo ze skvělého podzimu.

Sestava: M. Štiller, – P. Pešek, M. Skoupý, L. Plincner, M. Urik – P. Čech st., R. Štiller, O. Folkman, P. Novák (73min, J. Kraus)  – P. Čech ml, H. Hlušička

Branky: H. Hlušička, O. Folkman – 2.

Trenér: J. Plincner