Rezerva si upevnila vedení v soutěži

SK Olympie Rakovník  vs FC 05 Zavidov B 1:2 (0:1)

V dalším zápase se představil Zavidov B na horké půdě Olympie Rakovník, která drží druhé místo v tabulce. Zavidovu chybělo hned několik opor ze sestavy – M. Urik, P. Novák, P. Jelínek a Z. Šmíd, který nakonec dorazil, ale nenastoupil v základu z důvodu nastoupení v neděli za A-tým, a proto hned na začátku musel trenér manipulovat se sestavou. Od prvních minut bylo znát, že obě mužstva nechtějí prohrát, místy to byl tvrdý boj o každý kousek hřiště. Po prvních 10 minutách, kdy jsme se osmělili a využili jsme rychlého přechodu k brance hostí naše zakončení bohužel zlikvidoval domácí gólman. Po této akci převzali tempo domácí hráči a my se snažily bránit a nedostat gól, domácí hrozily hlavně ze standartek. Ve 20. minutě, utekl po straně P. Čech ml. povodil si domácí zadáky a nakonec přihrával samotnému R. Štillerovi, který umístil míč do prázdné branky 0:1. Pak se zase hra vyrovnala a domácí se snažily vyrovnat. Ve 31. minutě přišel další důležitý moment, ovšem nikoliv gólový. R. Vanický fauloval ve středu hřiště a rozhodčí pod tlakem domácích hráčů vytáhl červenou kartu a poslal nás do oslabení. Přeskupili jsme řady a snažili se ubránit jednogólové vedení. Píšťalka rozhodčího, jež oznamovala poločas, byla pro nás vysvobozením.

Druhý poločas začal mírným tlakem domácích, kteří o poločas prostřídali své řady a poslali na hrací plochu čerstvé hráče. Bojovali jsme a každý se snažil nechat na hrací ploše vše, jen abychom odvezli vítězství. Domácí to zkoušeli z obou stran, snažili se překonat naší výbornou obranu, což se jim nedařilo a vesměs všechny míče končily vedle brány. V 79. minutě nám pomohl domácí útočník, kdy fauloval H. Hlušičku a po druhé žluté kartě putoval do sprch. My jsme zahrozili rychlými brejky, přes Čechína ml. (který svůj brejk zakončil tristní přihrávkou) a H. Hlušičku, který jezdil na záloze nahoru dolu. Po takovém jednom vysunutí, Hlůšička dostal míč po levé straně, obešel si jednoho zadáka a přihrál na P. Čecha st., který zakončoval z velkého vápna. Domácí gólman jen stěží střelu vyrazil nohou, bohužel pro něho akorát na nohy dobíhajícího O. Folkmana, který míč uklidil k pravé tyči 0:2. V poslední minutě nastavení domácí kopali roh a na malém vápně se míč odrazil od našeho obránce a zapadl za záda M. Štillera. To bylo poslední, co se na hřišti událo a po velkém boji si odvážíme cenné vítězství 1:2.

Děkuji všem za dnešní výkon a bojovnost.

Sestava: M. Štiller, – P. Pešek, M. Skoupý, L. Plincner, R. Vanický – P. Čech st., R. Štiller(60min. Z. Šmíd), O. Folkman, D. Štiller – P. Čech ml, H. Hlušička

Branky: R. Štiller, O. Folkman

Trenér: J. Plincner