První velká facka v přípravě!

Kralovice – Zavidov B 4:0 (1:0)

V sobotu se po poledni střetl Zavidov s týmem Kralovic, hrajícím A. třídu Plzeňského kraje. Zavidovští odjeli k tomuto zápasu na umělku do Žihle, kde měl jejich soupeř soustředění. První problém nastal již před zápasem, když do zápasu muselo nastoupit celkem sedm hráčů, kteří odehráli předešlý večer náročné utkání s Novým Strašecím.

Přesto začal Zavidov ve slušném tempu, hned po několika minutách se k centru dostal Žďánský, který nastřelil očividnou ruku domácího obránce, avšak píšťalka sudího zůstala němá a penalta se nepískala. Poté zahrozil po rohovém kopu Vitner, který si seběhl na přední tyč, ale jeho střela mířila těsně vedle. Tyto dvě akce byly poté na dlouhou dobu všechno, co si hosté vytvořili. Iniciativu převzaly s chutí hrající Kralovice, kteří byly hodně na míči. Zavidovským vázla kombinace v obraně, která často vedla ke zbytečné ztrátě míče. Zavidov se pak pokoušel využít rychlonohého Žďánského, na kterého směřovala řada nakoplých míčů. Toho si však Kralovice pohlídaly, navíc umělka nebyla příliš velkých rozměrům čehož hosté velice dobře využívali. Přestože byli domácí více na míči, tak se do moc šancí nedostali. Gól nakonec vstřelili těsně před odchodem do kabin, kdy se Zavidovští pokoušeli opět o rozehrávku, došlo ke ztrátě a následné skrumáži ve vápně, kdy se nejlépe zorientoval kralovický Kulhánek a mířil přesně 1:0.

Druhá půle pokračovala v duchu té první. Tlak Kralovic, které vystřídaly o poločas šest lidí, se ještě zvýšil. Druhá branka padla po nedorozumění M. Štillera se stoperem Vitnerem, když se tito dva hráči nedomluvili, čehož využil domácí útočník a zvýšil 2:0. Neuběhlo ani pět minut a bylo to o tři branky, zpoza vápna se do míče opřel kralovický záložník a mířil přesně 3:0. Na zavidovských bylo čím dál tím více vidět únava, když někteří doslova tahaly nohy. Navíc se v průběhu na početnou listinu zraněných přidal Kříž a Vitner, tak hráči neměli ani za koho vystřídat a tak v útoku musel naskočit i náhradní brankář Kraus. Běhalo se doslova od ničeho k ničemu, chyběla komunikace a jediným vysvobozením byl pro hráče nákop, který však domácí obránci bez problémů stáhli a šli opět do útoku. Všechno to vyústilo ještě poslední brankou, kterou kralovičtí stanovili konečný výsledek 4:0. Závěrečný hvizd rozhodčího byl pro hosty vysvobozením.

Aleš Kraus: “ Ani nevím jak to hodnotit, v pátek porazíme Strašecí, po dle mého názoru opravdu povedeném a disciplinovaném výkonu a druhý den předvedeme tohle. Do zápasu nastoupí sedm lidí z pátečního zápasu, což se strašně projevilo. První půli jsme ještě jakš takš dokázali držet krok, ale poté co Kralovice o poločas vystřídaly šest lidí tak byl konec. Hráčům ani pomalu nemůžeme nic vytknout, na řadě z nich bylo vidět, že i když chtějí, už to prostě nešlo. Někteří doslova tahali nohy a těšili se na konec. Výkon to byl opravdu špatný, ale jedeme dál, dostali jsme první pořádnou facku. Trápí nás obrovské množství zranění, tak snad se to začne zlepšovat.“

Zavidov: M. Štiller – Zuda, Vanický, Vitner, P. Šíma – Kříž, Devera ml., Sixta, Hanych – Sekyra, Žďánský. Hokejově střídali: Krejčí, A. Kraus. Mužstvo vedl: Daniel Štiller