První čisté konto v sezoně

Zavidov – Lišany 2:0 (0:0)

Od úvodního hvizdu se domácí usadili na polovině soupeře a snažili se překonat obranný val srdnatě bojujících Lišan. Několikrát se to i povedlo, ale chyběl větší hlad v pokutovém území po vstřelení gólu, nebo byla nepřesná koncovka. Když už domácí trefili prostor tyčí, tak střelu vykopl nohou brankář Z. Řepka. Lišany zahrozily až v závěru, když si na rohový kop Žaluda naběhl k přední tyči Mutinský, ale z voleje těsně minul branku.

Druhý poločas přinesl stejný obrázek. Trpělivost růže přináší, což se potvrdilo po deseti minutách. Ale nebyly to růže, ale pořádná dávka štěstí. Po rohovém kopu se za vápnem do míče opřel Knor. Z. Řepka se vrhl k pravé tyči. Míč ale nezasáhl, ovšem ten se od tyče odrazil do Řepkových zad, od kterých putoval do sítě – 1:0. Domácí se uklidnili a snažili se o vstřelení pojistky, což se povedlo. A opět u toho byl Jakub Knor, který napřáhl z dvaceti metrů a Z. Řepka na jeho přízemní střelu do stejných míst nedosáhl – 2:0. V závěru už si Zavidovští vydřené vítězství pohlídali.

Bedřich Koch: „Věděli jsme, že to nebude jednoduché a gratuluji Lišanům k bojovnému výkonu. Úmyslně jsme nasadili Kubu Knora na hrot, protože mu to v týdnu na tréninku střílelo a vyplatilo se. Bylo to o trpělivosti, což bylo znát v prvním poločasu, kdy jsme byli zbrklí.“

Jiří Jelínek: „Opět se potvrdilo, že co se kvality týče, máme úzký kádr a těžko nahrazujeme hráče ze základní sestavy. Přesto kluci bojovali. Zavidov byl fotbalovější, ale vstřelil dva šťastné góly po střelách z dálky. Ty kdybychom eliminovali, tak věřím, že jsme neinkasovali, protože Jarda Haifler dokázal soupeře udržet. Trápíme se v ofenzivní části, ale ostudu jsme neudělali.“

Zavidov: A. Kraus – L. Kapoun, Hornof, Polák, Hvězda – D. Štiller (68. P. Šíma), Koch, Klouček (80. Dvořák), Žďánský (65. Vitner) – Knor, Korčák. Trenér: Bedřich Koch.

Lišany: Z. Řepka – J. Hamouz, Haifler, Ledvinka, Žalud – Kindl (72. Hájek), L. Řepka (77. Chládek), Medřický, Paseka (46. Krůta) – Mutinský (68. Karvai), Roušavý (83. D. Beneš). Trenér: Jiří Jelínek.

Fotografie od Davida Svobody: https://www.zonerama.com/FotoDavidSvoboda/Album/4661581

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *