Probuzení přišlo po přestávce

FC 05 Zavidov – Všenorský SK 3:0 (0:0)

V 5. kole I. A třídy přivítali zavidovští fotbalisté tradičního soupeře – Všenorský SK. Trenér Jaroslav Hamouz nechal překvapivě pouze na lavičce náhradníků kanonýra Tomáše Korčáka a šanci dostali mladé pušky Václav Ryšlavý a Dominik Žďánský, kteří se za důvěru odvděčili gólem.

První poločas byl domácí fotbalisty jako na kolotoči. Hosté předváděli rychlý kombinační fotbal a bylo jen otázkou času, kdy se bude měnit skóre. Štěstí ale bylo na straně domácích. Po Svátkově střele skončil míč na tyči. Dvě vyložené šance zlikvidoval pohotový Kukla v brance a dvě nebezpečné střely skončily těsně vedle. Domácí zahrozili až ve 42. minutě, kdy střelu D. Štillera brankář vyškrábl na roh.

Do druhé části jako by přišli v domácích dresech jiní fotbalisté. Hra se vyrovnala a dokonce začali být Zavidovští nebezpečnější. Klíčovým okamžikem byla 53. min., kdy Ryšlavý poslal z trestného kopu ostrý míč před branku, na který si naskočil Vanický a nedal brankáři šanci – 1:0. Z domácích jako by spadla nervozita. Za deset minut přišla zasloužená pojistka, když Žďánský propálil vše, co mu stálo v cestě, a díky teči obránce dostal míč do sítě – 2:0. Poslední slovo měl v 74. minutě výborně hrající Ryšlavý, který se postavil k dalšímu trestnému kopu ze stejného místa, jako u prvního gólu. Tentokrát Ryšlavý volil ostrý míč přímo do branky, čímž překvapil brankáře, který udělal úkrok ven z branky a už nestačil reagovat – 3:0. V dalších minutách mohli domácí skóre navýšit, ale muška už nebyla tak přesná.

Jaroslav Hamouz: „Lepší soupeř tady ještě nebyl. V prvním poločase nás ve všem přehrával, ale důležité bylo, že jsme udrželi čisté konto. O přestávce jsme si něco řekli. Změnili styl hry a rázem to fungovalo. Ve druhé části byl náš výkon velice dobrý. Hodně nám pomohl první gól. Kluci zaslouží pochvalu.“

Zavidov: Kukla – Pichner, V. Beneš, Klouček, Hvězda – Žďánský (85. Dvořák), Liprt (66. Jančařík), Vanický (80. Geier), D. Štiller (62. Korčák) – Wittmayer (78. Knor), Ryšlavý. Trenér: Jaroslav Hamouz. -tělo-