Příprava: FC 05 Zavidov vs Sokol Domoušice 5:3 (2:2)

Generálku sehrál první tým I. B třídy – FC 05 Zavidov – v neděli na Tatranu proti Domoušicím, které hrají I. A třídu Ústeckého kraje. Trenér Jaroslav Hamouz postrádal Škytu, Blechu, Šmída a Liprta.

Úvod zápasu zastihl Zavidov v nedbalkách. Neuběhlo ani deset minut a dvakrát inkasoval. Nejprve přišel rychlý brejk soupeře po pravé straně, s přesným centrem i zakončením, proti kterému byl Kukla bezmocný – 0:1. Chvilku na to zaspali Zavidovští při rohovém kopu, a byť si Kukla na míč sáhl, tak jej z branky nevytěsnil – 0:2. Zhruba po čtvrthodině se začali Zavidovští rozdýchávat a přebírat otěže. Ve 23. utekl Korčák, ale na gól si musel ještě počkat. Za tři minuty vybojoval Krejza míč pro Koce, který hlavou posunul míč na Korčáka, jenž vnikl do vápna a prostřelil brankáře – 1:2. Ve 38. bylo vyrovnáno. Pichner parádní uličkou vysunul Korčáka, který utekl obráncům a po kličce brankáři poslal míč do prázdné branky – 2:2. Zavidovští mohli skóre i otočit, ale Vanického hlavičku brankář vyškrábl zpod břevna na roh a střela Špičky těsně minula branku.

Druhý poločas začal vyrovnanou hrou, ale Zavidovští měli s přibývajícím časem více míč na svých kopačkách. Přesto opět inkasovali, když se soupeři povedl rychlý brejk do otevřené obrany – 2:3. Radost hostů trvala ale jen sedm minut. D. Štiller utekl po pravé straně. Zpětnou přihrávkou našel z druhé vlny nabíhajícího Jančaříka, který zamířil přesně – 3:3. Hned za minutu už Zavidovští vedli. Špička načechral centr na přední tyč, kam si seběhl Krejza a hlavou poslal míč k tyči – 4:3. Zavidovští byli i následně lepším týmem a měli několik možností svůj náskok zvýšit, ale dočkali se až v 81., kdy opět Špička našel Jančaříka, jehož první střelu ještě odvrátil obránce, ale zpět k Jančaříkovi, který se na podruhé nemýlil – 5:3.

Jaroslav Hamouz: „Až na prvních deset minut, které jsme prospali, jsem byl s výsledkem i výkonem spokojen. Byť jsme prohrávali 0:2, tak jsme dokázali soupeři vtisknout naši hru a zaslouženě výsledek otočili.“

Zavidov: Kukla – V. Beneš – Pichner, Vanický, Hvězda – Koc, Devera, Jančařík, Krejza – Špička, Korčák. Hokejově střídal: D. Štiller. Trenér: Jaroslav Hamouz. -tělo-