Přestřelka se závěrečným dramatem

FC 05 Zavidov – Sokol Vraný 4:3 (0:1)

Ve 21. kole I. A třídy přivítali Zavidovští na svém pažitu Sokol Vraný, který ještě vloni hrával krajský přebor.

Od prvních minut se diváci nenudili. Jedna útočná akce střídala druhou a jediné, nad čím fanoušci žasli, bylo, co hráči obou celků neproměnili. Prvních dvacet minut bylo ze strany domácích ospalých, za což byli po rohovém kopu potrestáni – 0:1. V dalších minutách mohli postupně vyrovnat D. Štiller, Ryšlavý nebo Korčák, ale prvním dvěma vykopli obránci míč z brankového prostoru a Korčákův průnik do vápna skončil křížnou střelou vedle. Hosté se ale také činili a Kraus se měl v brance co ohánět. Nejvíce se vyznamenal při křížné střele Kaválka, kterou s vypětím všech sil reflexivně vyrazil.

Vstup do druhé části vyšel lépe domácím. Již po čtyřech minutách zahrával D. Štiller rohový kop. Vanického hlavičku obránce ještě znovu vykopl z branky, ale pouze před Kloučka, který míč dotlačil za brankovou čáru – 1:1. Po hodině hry domácí otočili vývoj. Ď. Štiller vysunul krásnou kolmicí za obranu Korčáka, který utekl a placírkou obstřelil Kolumbiče – 2:1. Hosté ale nesložili zbraně a v 66. bylo srovnáno po rohovém kopu, když Prágr hlavičkoval v malém vápně přesně k tyči – 2:2. Radost hostů vydržela pouze čtyři minuty. To totiž přišla další pohledná akce domácích. Korčák utekl. Od brankové čáry vrátil míč na penaltu proti noze Žďánskému, který se nemýlil – 3:2. Za šest minut se ale začínalo opět od nuly. Hosté vhazovali, Klouček se zbytečně pověsil na soupeře a Kaválek z penalty vrátil zápas opět na startovní čáru – 3:3. Když už se zdálo, že budou rozhodovat penalty, tak čtyři minuty před koncem utekl po lajně Žďánský. Ve vápně našel volného Ryšlavého, jehož bombu zastavila až síť – 4:3. To ale nebylo všechno. Ve třetí minutě nastavení přišel netaktický výběh A. Krause proti Urbanovi, který se odrazil a skočil. Rozhodčí sedl na lep a nařídil penaltu. A. Kraus ale svoji chybu napravil, když vyrazil Kaválkův pokutový kop i následnou dorážku.

Jaroslav Hamouz: „V prvních dvaceti minutách jsme byli jak leklé ryby, ale postupně jsme se probudili, a byť jsme poločas na šance vyhráli, tak jsme šli do kabin s jednogólovým mankem. Po přestávce se nám zápas podařilo otočit, ale netaktickými věcmi jsme z něho udělali drama až do samotného závěru. Fotbal v našem podání se mi nelíbil, ale góly jsme dali krásné. Mrzí mě, že na to, jak máme zkušené mužstvo, jsme měli vývoj zvládnout mnohem lépe.“

Zavidov: A. Kraus – Z. Šmíd, (87. Vitner), V. Beneš, Klouček, Vanický – Žďánský (91. Zuda), D. Štiller, Dvořák, Ryšlavý – P. Čech ml. (42. Fajgl), Korčák (90. P. Šíma). Trenér: Jaroslav Hamouz. -tělo-