Povinné vítězství s posledním Knínem

FC 05 Zavidov – SK Nový Knín 6:3 (4:0)

V 8. kole I. A třídy neporušili zavidovští fotbalisté tradici. Hráli doma, a tak vyhráli a nadělovali, což odnesl poslední Nový Knín.

Přitom vstup do zápasu měli lepší hosté, protože domácí až příliš často chybovali v rozehrávce a ztráceli míče. První šanci měli ale domácí. Ovšem Žďánský ze dvou metrů přestřelil. Postupně se hra začala srovnávat a ukázala se efektivita domácích fotbalistů, kteří šli do vedení Korčákem, který se nejlépe orientoval ve skrumáži před brankou – 1:0. Za deset minut bylo ještě veseleji. L. Kapoun na přední tyči přizvedl rohový kop do vzduchu. Korčák svedl souboj s brankářem. Ani jeden míč nezasáhl a ten skončil v síti – 2:0. Závěr poločasu patřil domácím, kteří v posledních dvou minutách dvakrát udeřili. Nejprve byl na konci kombinační akce Korčák a chvilku po něm utekl Žďánský. Vystřelil z úhlu, ale teč obránce vyřadila brankáře ze hry – 4:0.

Na začátku druhé části mohli domácí zvýšit, ale Žďánského penaltu brankář vyrazil a domácí útočník nesupěl ani s dorážkou, a tak přišel trest. Koch špatně odkopl míč, kterého se zmocnil Pouček a obstřelil Kuklu – 4:1. Domácí byli i přes inkasovaný gól uspokojeni vedením a jen díky Kuklovi hosté nesnížili. V 64. zahrávali Zavidovští rohový kop. Do odraženého míče se opřel Klouček a opět bylo veselo – 5:1. Za tři minuty na tom byli diváci v Zavidově ještě lépe, když Korčák zkompletoval hattrick – 6:1. Hosté ale nesložili zbraně. Pouček přešel přes tři domácí hráče až pře Kuklu a snížil – 6:2. V poslední minutě dokonce tento fotbalista také zkompletoval hattrick a mírnil porážku – 6:3.

Bedřich Koch: „Vzhledem k vývoji v tabulce to bylo povinné vítězství. Ve druhém poločasu jsme nehráli dobře. Zbytečné výpadky jsou pro nás varováním před dalšími zápasy o důležité body.“

Zavidov: Kukla – Šmíd (46. Knor), V. Beneš, Kloouček, Vanický – D. Štiller (88. Zuda), Koch (85. J. Kraus), L. Kapoun, Jančařík (80. Denk) – Žďánský (67. A. Kraus), Korčák. Trenér: Bedřich Koch -tělo-