Povinné vítězství s posledním Družcem!

Zavidov – Družec 4:0 (2:0)

Jako jasný favorit vstupoval Zavidov k domácímu zápasu s beznadějně posledním Družcem. Domácím chyběl kapitán Korčák, stále zraněný Hvězda a pouze na lavici zůstal částečně uzdravený Krejčí. Naopak po dvouzáposové odmlce se do sestavy vrátil D. Štiller, který navlékl kapitánskou pásku. Svoji soutěžní premiéru v základu si odbyl mladíček Jelínek.

Od začátku utkání se hrál fotbal nevalné úrovně. Hosté předváděli hru odpovídající jejich postavení v tabulce a domácí jim v tomto projevu byli více než vyrovnaným soupeřem. Ba co více, hosté si vytvořili 3 standardní situace z hranice vápna, první hned ve třetí minutě vytáhl skokem k tyči A. Kraus, další hosté zahráli prachbídně. Ukázkou zmaru zavidovských byla 25. minuta, kdy zahrávali rohový kop a nebyli schopni z malého vápna dostat míč do hostující sítě. Tento moment působil až komicky. Vysvobození pro domácí přinesla 40. minuta, když Dvořák našel autovým vhazováním ve vápně Beneše, který si odstavil svého soupeře tělem a naservíroval míč před prázdnou branku Hanychovi, jenž nezaváhal, 1:0. Ještě veseleji bylo zavidovským ve 44. minutě, D. Štiller našel ve vápně Beneše, který sklepl míč opět Hanychovi a ten stanovil poločasový výsledek 2:0.

Druhá půle nevybočovala ze zaběhlého standardu té první, hrál se pomalý nezáživný fotbal. Vzrušení přinesla ale už 50. minuta, kdy musel předvést své umění A. Kraus v domácí brance a vytěsnit střelu mířící k tyči. Klid do domácích řad přinesla až 64. minuta, kdy se na pravé straně uvolnil Žďánský a naservíroval míč před prázdnou branku Hanychovi a ten završil svůj hatrick, 3:0. Žďánský pak ještě několikrát vybízel své spoluhráče přihrávkou pod sebe ke skórování, avšak nejprve D. Štiller prováhal ideální možnost vsítit, Skoupý nastřelil brankáře soupeře a volej Kuby Knora mířil pouze do tyče. V 72. minutě Jančařík vysunul krásně Žďánského a ten zvýšil na 4:0 pro domácí. Dále se zavidovští dostávali do mnoha brankových příležitostí, které však trestuhodně zahazovali. A jelikož se posledních pár minut dohrávalo už jen z povinnosti, na konečném výsledku 4:0 se nic nezměnilo.

Daniel Devera: „Dnes jsem spokojený pouze s výsledkem. Zbytek nemá cenu hodnotit, nebudeme si nic namlouvat, dnešní výkon neodpovídal našim schopnostem.“

Zavidov: A. Kraus – L. Kapoun, Havel, Vitner, Jelínek –  Hanych (65. Knor), Dvořák (59. Jančařík), Vanický, D. Štiller (59. Klouček) – V. Beneš (69. Skoupý), Žďánský. Trenér: Daniel Devera

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *