Potvrzené body z venku!

Zavidov B – Pustověty 3:1 (1:0)

Zavidovská rezerva přivítala na domácí půdě tým Sokola Pustověty. Soupeř, který loni bojoval o záchranu, avšak letos se prezentuje velice solidními výkony a před zápasem okupoval pátou příčku. Pikantní byl tento zápas pro Kubu Sixtu, který ještě první čtyři kola odehrál za Pustověty, až poté se přesunul do Zavidova a tak nyní nastoupil prosti klubu, kde zažil několik sezon.

Od první minuty se hrál vyrovnaný fotbal. Hrálo se v husté mlze na mokrém pažitu, což oběma mužstvům zpočátku dělalo problémy. Do první šance se dostal domácí Kříž, který se prosmýkl po lajně a mohl postupovat sám na brankáře, bohužel volil střelu přímo k tyči, u které stál brankář M. Beneš.  Poté se osmělili také hosté, když se k míči ve vápně dostal hostující záložník. Proti jeho střele se vytáhl M. Štiller, když předvedl parádní zákrok. Dále se pokračovalo ve vyrovnaném fotbale plném osobních soubojů. Rozhodčí Loder nechal hru hodně plynout a často přehlídl několik ostrých zákroků na obou stranách. Ve 40. minutě se ke standartní situaci postavil V. Beneš, jeho centr mířil na bránu a poté, co ho nikdo netečoval skončil v síti a tak šel Zavidov do vedení 1:0. Tímto skóre také první půlka skončila.

Do druhé půle lépe vstoupili hosté, kteří začali mít mírnou převahu. Zavidov se naopak věnoval spíše defenzivě. Vyrovnání se hosté dočkali v 58. minutě. Nejprve M. Štiller odkopl malou domů pouze do autu. Z něj se pak dostal k míči hostující Peták, který se až příliš snadno obtočil kolem Skoupého a předložil míč na malé vápno Truksovi, pro kterého nebyl problém srovnat 1:1. Následoval opět tuhý boj mezi oběma mužstvy. Vzrušení do zápasu přinesla až 74. minuta, když se zbytečně nechal vyloučit domácí stoper V. Beneš. Během jedné minuty obdržel dvě žluté karty, jednu za faul, druhou za řeči a tak musel předčasně do sprch. Pustověty se s vidinou početní výhody pouštěli více do ofenzivy. Tím vznikaly v jejich obraně mezery, které mohli zavidovští využít. V 84. minutě se dostal k míči na půli Tesař, posunul míč kolmicí na Votroubka, který postupoval sám na branku. Udělal kličku brankářovi a mířil do prázdné branky 2:1. Za dvě minuty postupoval sám na branku Jelínek, avšak jeho únik byl zastaven špatně zamávaným ofsajdem. A tak pojistku přidal až v 90 minutě nestárnoucí P. Čech st., který využil individuální akce a nahrávky Jančaříka.

Aleš Kraus, náhradní brankář: „Dnes nás nečekalo lehké utkání, ale chtěli jsme potvrdit cenné body z minulého týdne, což se nám nakonec povedlo. V zápase jsme měli lepší i slabší chvilky, ale je vidět, že se výkon rezervy začíná zvedat. Hlavně jsou ty zápasy odmakané a to je hlavní. Za stavu 1:1 jsme šli do deseti, což nám spíše ale pomohlo. Hosté ve snaze vstřelit vítězný gól otvírali obranu a my toho dokázali využít. Kluci zaslouží pochvalu, snad se nám povede i nadále.“

Zavidov: M. Štiller – Zuda, V. Beneš, Vanický, Jelínek – Skoupý (87. R. Štiller), Jančařík, Sixta (84. Petrů), Kříž (67. P. Čech st.) – Votroubek, Tesař.  Trenér. P. Čech