Porážka v prvním přípravném zápase

FC 05 Zavidov vs Slavoj Žihle 2:4 (1:1)

V prvním přátelském utkání srovnal své síly zavidovský tým s účastníkem plzeňské A třídy – Slavojí Žihle. Trenéři Hamouz a Pichner měli k dizpozici pouze 11 hráčů a nemohli počítat s Krejzou, Hvězdou, Urikem, Škytou, Liprtem, Blechou, Peškem a Vanickým. Od úvodního hvizdu byli domácí lepším týmem. Ve 3. minutě ještě zachránilo hostujícího brankáře spojnice branky, ale o několik minut později byl již bezmocný proti střele Tomáše Korčáka, který krásným rohlíčkem poslal domácí do vedení 1-0. Další obrovskou šanci měl Korčák, který se řítil dvakrát do otevřené obrany, ale jednou skončila střela těsně mimo zařízení a podruhé ho vychytal hostující golman. Vyrovnání přišlo ve 25. minutě, kdy zaváhala domácí obrana a malou domů brankáři Kuklovi vystihl hostující útočník a s přehledem srovnal stav utkání 1-1. Od tohoto okamžiku měli hosté mírně navrch, ovšem velkou příležitost měli domácí, kdy se ocitli v situaci 3 na 1, ale Korčák si s danou situací neporadil.

Začátek druhého poločasu byl v režii zavidovských, kteří zatlačili hráče Žihle na vlastní polovinu. Po skrumáži ve vápně hostů se dostal odražený míč k Vláďovi Benešovi, který přesnou střelou k tyči poslal opět Zavidov do vedení 2-1. Vyrovnání přišlo v 70. minutě, kdy se prosadil po nahrávce Otcovského Brož 2-2. V zápětí mohl Zavidov jít opět do vedení, ale v obrovské šanci se na dvakrát neprosadilo útočné duo Skoupý – Korčák. Z následného protiútoku se prosadil hostující útočník a Kukla byl bezmocný 2-3. V zápětí po zaváhání ve středu hřiště upravili hosté na konečných 2-4.

Sestava: Kukla – Koc, Beneš, Hamouz, Pichner – Bok, Štiller D., Devera, Špička – Skoupý, Korčák