Podzim opět bez bodů z venku!

SK Černolice – FC 05 Zavidov 4:3 (3:1)

Ve 14. kole I. A třídy odjeli zavidovští fotbalisté na horkou půdu Černolic. Začátek zápasu přinesl vyrovnaný fotbal. Pak ale přišla osudná dvouminutovka, kdy hosté inkasovali dva velmi podobné góly. Nejprve nechali zavidovští zadáci po rohovém kopu hlavičkovat Šilhavého, který nedal Kuklovi šanci, aby za dvě minuty nechali tohoto kanonýra opět osamoceného, tentokrát volně nabíhajícího na centrovaný míč a opět z toho byla nechytatelná hlavička – 2:0. Zavidovští ale nesložili zbraně a ve 34. se vrátili zpět do zápasu. Dvořák našel kolmicí Jančaříka, který se uvolnil ve vápně a chladnokrevně prostřelil brankáře – 2:1. Radost hostům ale vydržela pouhé čtyři minuty. K trestnému kopu před vápnem se postavil Franěk a nádhernou ranou vymetl šibenici – 3:1.

Do druhého poločasu vstoupili hosté mnohem aktivněji. Zvýšili pohyb a odměnou jim bylo snížení v 53. min., kdy po rohovém kopu přišel závar před brankou. Koch posunul míč proti noze Vanickému, jehož rána pod břevno byla nekompromisní – 3:2. Ale opět uplynuly pouze čtyři minuty a naděje hostů pohasly, když L. Kapoun nedoskočil na centrovaný míč, který si stáhl Franěk. Uvolnil se a obstřelil na zadní tyč Kuklu – 4:2. Zavidovští odpověděli stejnou mincí a za další čtyři minuty opět snížili, když Koch napadáním získal míč. Vysunul Korčáka, který chladnokrevně snížil – 4:3. V dalších minutách mohli domácí rozhodnout, ale neproměnili tři vyložené šance. Stejně tak tomu bylo v posledních deseti minutách na druhé straně, kdy postupně Korčák přestřelil, Kochovu střelu vyrazil brankář a největší šanci spálil Vitner, který místo zakončení nahrával A. Krausovi, jenž už pouze slabě vystřelil.

Bedřich Koch: „Špatnou obranou prací jsme soupeři dovolili vždy odskočit na rozdíl dvou branek, což bylo nakonec rozhodující. Byla škoda, že když jsme se snížením vrátili do zápasu, tak jsme během pár minut vždy inkasovali. Přesto jsme v závěru sahali po bodu, který bychom si zasloužili.“

Zavidov: Kukla – Vanický (83. A. Kraus), Klouček, Z. Šmíd, L. Kapoun – D. Štiller, Koch, Dvořák, Knor (77. Vitner) – Jančařík, Korčák. Trenér: Bedřich Koch. -tělo-