Po přestávce vydřeli důležité body

FC 05 Zavidov – FC Jílové 4:2 (2:2)

Ve 24. kole I. A třídy přivítal Zavidov tým Jílového, ke kterému by se mohl v případě vítězství přiblížit. Domácím ale hlavně šlo o tři body, protože jsou nad propastí sestupu.

První minuty se domácím povedly. V 9. min. zahrával Jančařík rohový kop, na který si naskočil osamocený Klouček a hlavou zamířil přesně – 1:0. Chvíli na to se situace mohla opakovat, ale Polák hlavičkoval vedle branky. Hosté se ale nechtěli spokojit s rolí příjemného návštěvníka. Naopak to byli oni, kdo udával tempo hry. Ve 20. vyhlavičkoval Knor míč z brankové čáry. V zápětí zafungovalo otřepané nedáš – dostaneš. Korčák utekl po křídle. Jeho přízemní centr nedokázal stoper odkopnout a Žďánský na zadní tyči trestal – 2:0. Hosté ale nesložili zbraně. Průnik Čmelíka do vápna nedokázal nikdo zastavit a Kukla byl proti bodlu bezmocný – 2:1. Neuběhly ani dvě minuty, kdy byla odpískána proti domácím přísná penalta za to, že si Beneš kryl obličej, a začínalo se od nuly – 2:2.

Vstup do druhé části měli domácí lepší. Jančařík ale těsně minul branku. V 53. ale vybojoval na půlce míč. Dlouhým nákopem vysunul Žďánského, jehož první střelu brankář ještě vyrazil, ale na dorážku už byl krátký – 3:2. Poté přišel desetiminutový tlak hostů, ale obrana Zavidova v čele s Kuklou odolala. Rozhodnutí přišlo pět minut před koncem, kdy Vitner dlouhým autem našel Korčáka, jenž si šikovně pokryl míč. Následoval faul a Polák z penalty pečetil důležité zavidovské vítězství – 4:2.

Bedřich Koch: „Smekám před klukama. Dokázali se vyrovnat s problémy, které nás v poslední době doprovázejí. Dan Štiller je zraněný a nějací hráči v týdnu nebyli po zdravotní stránce v pořádku. Výhra je s ohledem na průběh zasloužená. Do poslední chvíle jsme si šli pro vítězství. Děkuji klukům, děkuji divákům.“

Zavidov: Kukla – Kapoun, Beneš, Polák, Hornof – Žďánský (90. Hvězda), Jančařík (69. Šíma), Knor (57. Dvořák), Klouček, Koch (82. Vitner) – Korčák. Trenér: Bedřich Koch. -tělo-