Po nevydařeném výkonu bod z Jedomělic

TJ Sokol Jedomělice vs FC 05 Zavidov 2:2 (0:1)

Ve 4. kole nejnižší krajské soutěže proti sobě stanuli nováčkové. Zavidov zajížděl na horkou půdu do Jedomělic. Od úvodních minut byli domácí fotbalovějším týmem a s postupem času si začali vytvářit slibné šance. V 5. minutě se do takové dostal domácí útočník, ale na poslední chvíli vše hasil Liprt. V 17. minutě se do protiúotku dostali hosté, Koc vysunul Špičku a po nešťastném vyběhnutí domácího brankáře poslal Adam Špička střelou do prázdné branky Zavidov do vedení 0-1. Ve 25. minutě zahrávali domácí rohový kop, který skončil na hlavě jedomělického borce, který nastřelil pouze spojnici Kuklovy branky. O několik minut později se situace opakovala, stejný hráč tentokráte přestřelil. Zavidovští hrozili zejména z rychlých protiútoků, kdy po jednom z nich se uvolnil na pravé straně Škyta, prudkým centrem našel nabíhajícího Korčáka, který bohužel v těžké pozici střílel mimo. 

Druhý poločas začal stejně jak skončil ten první. Domácí se snažili hrát, ale veškeré snahy končily na úrovni velkého vápna. V 57. minutě se domácí konečně dočkali. Míč z rohového kopu se odrazil na velké vápno, kde se ho zmocnil jedomělický hráč, který z otočky prostřelil Kuklu 1-1. Zavidov reagoval na tento gól velmi rychle. Z následného protiútoku se ve skrumáži ve velkém vápně nejlépe orientoval Jan Škyta a střelou k tyči poslal Zavidov opět do vedení 1-2. Za tohoto stavu přišly dva klíčové okamžiky. Nejprve si Škyta s Korčkem zopakovali situaci z prvního poločasu a Korčák nastřelil pouze břevno. V 72. minutě se řítil sám na brankáře Škyta, ale prováhal vhodný okamžik a domácí obránce na poslední chvíli zachraňoval skluzem. V 74. minutě se domácí zaslouženě, ačkoliv šťastně prosadili, když přímý volný kop tečoval zavidovský hráč ve zdi do protipohybu Kukly 2-2. V závěru utkání se obě mužstva snažila strhnout vítězství na svou stranu, ale skóre se již neměnilo, a proto se nováčkové rozešli smírně 2-2. 

Sestava: Kukla – Koc, Beneš, Hamouz, Liprt – Štiller D. (Pichner), Bok (Krejza), Devera, Špička – Škyta (Urik), Korčák (Skoupý)
 
Branky: Škyta, Špička
 
Trenéři: Pichner, Hamouz
 
foto:http://venku.rajce.idnes.cz/Jedomelice_vs._FC05_Zavidov_2_2