Parádní zavidovská produktivita

FC 05 Zavidov – Union Cerhovice 5:1 (3:0)

Ve 23. kole I. A třídy přivítali zavidovští fotbalisté tým vedený hrající trenérem Karlem Fraňkem, který hrával za Most, Jihlavu a hlavně za SKR a Nové Strašecí.

Prvních deset minut patřilo mírnému tlaku hostů, ale bez toho, že by si vytvořili šanci, a tak udeřilo na druhé straně. Jančařík vhodil od rohového praporku míč Korčákovi, který se uvolnil ve vápně a křížnou střelou otevřel skóre – 1:0. Poté měli domácí dva nebezpečné brejky, ale Žďánský a chvilku po něm Ryšlavý nezvolili nejlepší zakončení. Ve 32. nechali hosté na velkém vápně až moc prostoru Žďánskému, který se nerozpakoval a prudkou ranou poslal míč do pravého dolního rohu branky – 2:0. Za dvě minuty zahrával D. Štiller rohový kop. Na centr si nejvýše naskočil V. Beneš. Brankář sice jeho hlavičku vyrazil, ale už z prostoru branky – 3:0.

Vstup do druhé části patřil dobře hrajícím domácím. Hned po třech minutách vysunul Korčák na pravé straně D. Štilera, který vnikl do vápna a křížnou bombou vymetl šibenici – 4:0. Od tohoto okamžiku domácí polevili a hru převzali hosté, kteří se dostali do několika nebezpečných situací. Nastřelili i tyčku. Snížení se dočkali v 85., kdy si V. Beneš hlavou srazil centr do vlastní sítě – 4:1. Přesto měli poslední slovo domácí, když dvě minuty před koncem střídající P. Vitner pečetil zavidovské vítězství – 5:1.

Jaroslav Hamouz: „Výsledkově to vypadá na jednoznačné vítězství, ale nebylo to tak. Dnes jsme byli neskutečně produktivní. V prvním poločase jsem byl s hrou spokojen, po dlouhé době se nám povedl začátek zápasu, ale po přestávce už nikoliv. Asi to bylo vidinou vysokého vedení a i prostřídáním, ale nechali jsme se zatlačit a byli jsme pasivní. Měli jsme to sehrát jinak, ale tři body bereme a góly byly také pěkné.“

Zavidov: Kukla – Vanický, Klouček, V. Beneš, Jančařík (71. Zuda) – D. Štiller (52. Faigl), Dvořák, Knor, Ryšlavý (64. Skoupý) – Korčák, Žďánský (76. Vitner). Trenér: Jaroslav Hamouz. -tělo-