Opakovaný zápas pro Zavidovskou rezervu!

Zavidov B – Městečko 4:1 (3:1)

Většina týmů již měla po dokopných a užívala si zimní přestávky. Jinak to však bylo pro zavidovskou rezervu, která v opakovaném utkání přivítala Městečko. První zápas byl předčasně ukončen za stavu 3:4, sportovně-technická komise pak rozhodla o opakování utkání, a tak se po sedmi týdnech střetly oba týmy znovu.

Hosté přijeli pouze v deseti hráčích a tak od začátku hráli na jednoho útočníka a soustředili se na defenzivu. Přesto nebyl tento handicap vůbec znát. Hrál se nepříliš líbivý fotbal, kdy domácí tvořili spoustu chyb. Nejprve využili hosté díry v domácí obraně, Urban běžel sám na M. Štillera, který ho svým včasným vyběhnutím vychytal. Poté začali hrozit také domácí. Ve 24. minutě se dostal ke střele ve vápně Petrů, při svém pokusu byl faulován a tak byl nařízen pokutový kop. Ten bezpečně proměnil Vitner 1:0. Poté se pokračovalo v nepříliš koukatelném fotbalu. Vše se změnilo chvíli před přestávkou. Po úniku Korčáka se prosadil ve 40. minutě Knor 2:0, aby následně ten samý hráč po podobné akci zvýšil za necelou minutu na 3:0. Těsně před odchodem do kabin neuhlídal Vanický po centru do vápna Sýkoru, který překonal špatně postaveného M. Štillera 3:1.

Do druhé půle hosty doplnil Hajný a tak pokračovali již v jedenácti hráčích. Zavidov měl převahu a ovládal hru. Definitivní hřebík do rakve hostů mohl zatlouct Korčák, který postupoval sám na Abrháma, kterého sice přeloboval, avšak míč skončil vedle brány. Do jediné šance hostů se dostal Urban po chybě Korčáka ve středu hřiště. M. Štiller ale hostujícího kapitána vychytal. Zhruba v 70. minutě zahrál domácí Korčák rukou ve vápně, píšťalka sudího Šváchy zůstala němá. Za minutu byl na druhé straně sražen Kříž, ale rozhodčí zřejmě kompenzoval předchozí situaci a opět penaltu nepískl. Definitivní podobu výsledku dal v 86. minutě Tesař, který se prosadil po kombinaci s Jelínkem 4:1.

Aleš Kraus, náhradní brankář: „V opakovaném zápase s Městečkem jsme samozřejmě chtěli vyhrát. Na zápas nám šel pomoc Tomáš Korčák z áčka, který si šel udělat žízeň před dokopnou. V naší hře bylo spoustu chyb, ale nakonec jsme zápas bez problémů zvládli a posunuli se na čtvrtou příčku. Ta je pro nás po předešlých sezónách, kdy jsme se pohybovali na spodku tabulky, velkým úspěchem, ale pořád je co zlepšovat“.

Zavidov: M. Štiller – Zuda, Vanický, Vitner, Jelínek – Petrů (51. Kříž), Knor (76. Devera), Skoupý (61. J. Kraus), Houdek (68. P. Čech st.) –  Korčák, Tesař

Fotogalerie od Davida Svobody: https://www.zonerama.com/FotoDavidSvoboda/Album/5795386?fbclid=IwAR1BOr-dZJQOykqYndFELU9xpPy75yFz32OA2l5DlrFNKg255LyNnthp7Ns