Okresní derby si pohlídal Tatran!

Tatran Rakovník B – FC 05 Zavidov 1:0 (0:0)

V dalším utkání se představil celek Zavidova na hřišti rezervy Tatranu. Domácí využili možnosti umělé trávy, a proto se kvůli „nezpůsobilému“ hlavnímu hřišti hrálo na umělce.

První minuty patřily hostujícímu Zavidovu, jehož hru řídil přesnými přihrávkami D. Štiller. Domácí mladíci byli v těchto momentech až moc nervózní a kazili lehké přihrávky. I tak se ale většinou hrálo mezi oběma vápny a k vidění bylo pouze zakončení ze střední vzdálenosti. Již od začátku zápasu však byla vidět iniciativa rozhodčích ovlivnit tento zápas. Domácím nebyl několikrát odmáván jasný ofsajd, z čehož pramenila frustrace hráčů Zavidova. Hned tři hráči byli během pěti minut napomenuti žlutým kartonkem. Z hostujících hráčů se úplně vytratila chuť hrát fotbal. Jediná velká šance prvního poločasu přišla na jeho sklonku, kdy L. Dolák uličkou vysunul Vránu, který ale místo, aby šel víc do vápna, tak pálil z jeho hranice a A. Kraus bravurně zasáhl. Ve 45. se pokusil Vrána nafilmovat pokutový kop, zde ještě rozhodčí Stumpf penaltu neodpískal.

Vstup do druhé části měli lepší domácí. Už po třech minutách utekl Jiřík. Po jeho prudkém centru prošel míč až na zadní tyč, kam si naběhl Přibyl, ale k překvapení všech netrefil odkrytou branku. Po sedmi minutách druhé části musel pro zranění odstoupit D. Štiller, což hosty významně oslabilo. Hosté naopak spoléhali na rychlé brejky, při kterých by domácím dělal problémy rychlonohý Žďánský, avšak na všechny míče směřující za domácí obranu reagoval s úsměvem a zvednutým praporkem postranní sudí Ivo Polák. Hosté už jen čekali až tato blamáž skončí a chtěli dovést zápas k remíze. Šest minut před koncem, ale zaúřadoval hlavní sudí Stumpf, když odpískal pokutový kop proti Zavidovu. Houdek ve vápně odkopl míč, přičemž ho J. Beneš kopl zespodu do podrážky. K překvapení všech penalta. Tu proměnil domácí kapitán Hájek a zápas tak skončil 1:0.

Daniel Devera : „Byl to remízový zápas. Chtěl bych klukům poděkovat za přístup a bojovnost. Na pohled to nebyla žádná krása. Bylo to spíš o bojovnosti. Nikdo si nic nevytvořil a to, co bylo v závěru, to nechci komentovat.“

Zavidov: A. Kraus – P. Šíma, Klouček, Hornof, L. Kapoun – D. Štiller (51. Skoupý), Vanický (75. Houdek), Knor (46. Zuda), Dvořák – Vitner, Žďánský Trenér: Daniel Devera