Od lídra soutěže nakonec jen s bodem

SK Raovvník B – Zavidov 3:3 ((1:1) pk 3:2

První minuty derby patřili zavidovským fotbalistům, kteří byli překvapivě aktivnější, ale pak přišla nádherná individuální akce Čecha, který se na dvaceti metrech opřel levačkou do míče a poslal jej do šibenice – 1:0. Tento moment vzal hostům vítr z plachet a otěže převzali domácí, kteří byli fotbalovější. Ve 26. min., si ale na velkém vápně, zády k brance, převzal míč Korčák. Kolem Kýzla se protáhl do vápna. Od brankové čáry našel před brankou volného Krejčího, který srovnal – 1:1. A situace se otočila. Zápas převzali Zavidovští a do přestávky si vytvořili tři vyložené šance. Nejprve Krejčí našel přihrávkou přes celé vápno Šímu, ale Pešek skvěle zasáhl. Chvilku na to zahrál D. Štiller rohový kop a Krejčí ze dvou metrů hlavičkoval těsně vedle. V závěru poločasu se do šance dostal Korčák, ale Pešek pádem pod nohy situaci zachránil.

Vstup do druhé části vyšel lépe hostům. Ve 49. zahrával Hanych rohový kop, na který k přední tyči seběhly dvě dvojice. Ani jedna míč nezasáhl a Pešek už nestačil reagovat a míč skončil v síti – 1:2. V tu dobu byli hosté fotbalovějším týmem, což korunovali v 57., kdy na půlce vybojoval míč Krejčí. Posunul jej na rozběhnutého Hvězdu, který nádherným „rohlíčkem“ prodloužil na Korčáka, který byl sám před Peškem a mazácky dloubnul pod nohy padajícího rakovnického brankáře – 1:3. Rakovničtí ale nesložili zbraně. Hodně jim pomohla sporná situace z 62. min., kdy Weis zahrával od půlky trestný kop. Na hraně velkého vápna prodloužil míč Kýzl míč na M. Krupičku, který stál metr za posledním hráčem Zavidova. Hosté se dožadovali odmávání a odpískání ofsajdu, ale rozhodčí byli jiného názoru a hlavička M. Krupičky platila – 2:3. Chvilku na to mohl rozhodnout Jančařík, který se protáhl až před Peška, ale dloubáček skončil mimo tyče rakovnické branky. V posledních patnácti minutách přišel tlak domácích, který byl vytvořen i velkým počtem standardních situací. Vyrovnání přišlo v 78., kdy po pravé straně utekl Mates. Jeho centr odvrátil V. Beneš hlavou pouze za vápno, kde se do míče z voleje opřel levačkou Spal a neskutečným způsobem vymetl šibenici – 3:3. V poslední minutě mohl rozhodnout z trestného kopu Faigl, ale A. Kraus předvedl parádní zákrok a vyškrábl míč od své levé tyče. O vítězi tak musel rozhodnout penaltový rozstřel. V něm kraloval rakovnické brankář Tomáš Pešek, který sice na Jančaříkovu a Havlovu penaltu byl krátký, ale pak bravurními zákroky zlikvidoval pokusy Žďánského, Korčáka a V. Beneše. V domácím dresu na A. Krause nevyzrál pouze Faigl. Kýzl, Jan Červený i Čech uspěli, což znamenalo bonusový bod pro lídra soutěže – 3:2.

Zdeněk Weis: „Po vstřelení krásného prvního gólu byla naše hra velmi dobrá, ale pak jsme si nechali dát dva takové góly, které bychom dostávat neměli. To se nesmí stát! Je vidět, že po zimě nejsme rozehraní. Za stavu 1:3 jsem věřil, že zápas zvrátíme. Díky bohu, že jsme srovnali na 3:3, když třetí gól byl ligový. Remíza je zasloužená. Soupeř pouze nakopával míče a neměla žádnou mezihru. Nakonec máme dva body a vzhledem k průběhu zápasu jsem s nimi spokojen.“

Daniel Devera: „Dnes musím kluky pochválit za bojovnost, nasazení a pevné nervy. Škoda, že jsme neudrželi vedení a nedotáhli zápas do vítězného konce. Takový je někdy vývoj fotbal. Nechci být ubrečený, ale bohužel člověk vidí na fotbale věci, které vidět nechce, ale používají se. Je smutné, že rozhodčího zajímá, že hráč má pod trenýrkami elasťáky jiné barvy, ale dvoumetrový ofsajd nebo to, že míč neopustí hrací plochu, to nevidí. To mi vadí a ubíjí mě to. Jsme týmy z Rakovnicka a toto se nedělá.“

Zavidov: A. Kraus – L. Kapoun, V. Beneš, Havel, Hvězda – Šíma (66. Jančařík), D. Štiller, Knor (87. Žďánský), Hanych – Korčák, Krejčí. Trenér: Daniel Devera.