Obhájci titulu vběhli na hřiště až druhý poločas!

Zavidov – Lány 5:2 (1:2)

Vstup do prvního poločasu a vlastně skoro celé první dějství domácím vůbec nevyšlo. Lánští hýřili pohybem. Byli aktivnější a fotbalovější. Hned po třech minutách se ve vápně uvolnil Balík, ale napálil jen břevno. Chvilku na to prodloužil Petr na rozběhnutého Reichla, jehož křížná střela těsně minula zadní tyč. Ve 21. vnikl do vápna Petr. Včas si píchl míč před sebe a byl sražen. Míč si na značku pokutového kopu postavil Reichl a nedal A. Krausovi šanci – 0:1. Chvilku na to měli Lánští další šanci, ale Balík mířil vedle. Ve 35. Reichl vysunul na levé straně Putíka, který vnikl do vápna a křížnou střelou překonal A. Krause – 0:2. Za dvě minuty mohl zvýšit Cafourek, ale v dobré příležitosti přestřelil. Ve 38. se do míče opřel Hanych, ale Javůrka zachránila tyč. Domácím vyšla jedna akce, která byla pro další vývoj klíčová. Minutu před koncem podklouzl Mušálek, čehož využil Žďánský. Šel sám na Javůrka, kterému udělal kličku a poté zakončil do prázdné branky – 1:2.

Do druhého poločasu jako by přišli v zavidovských dresech jiní hráči. Hned po minutě si Korčák všiml špatného postavení Javůrka před brankou a chytrým lobem lánského brankáře přehodil – 2:2. Brzké vyrovnání vlilo Zavidovským elán do žil. Po hodině hry utekl po pravé straně Žďánský, na jeho křížnou střelu si sice Javůrek sáhl, ale překvapivě mu míč podjel pod rukou do sítě – 3:2. Hosté ale nesložili zbraně. Po rohovém kopu Petra se do zakončení dostal Balík, ale jeho hlavičku bravurně vyškrábl A. Kraus na břevno. V 73. rozehrál Jančařík roh na krátko s D. Štillerem, ten našel ve vápně  Žďánského, který z voleje propálil vše, co mu stálo v cestě – 4:2. Za dvě minuty vnikl do vápna Korčák. Jeho střílený centr proletěl malým vápnem až k Jančaříkovi, který jej nekompromisně poslal do sítě – 5:2.

Daniel Devera: „Dnes to bylo na infarkt. První poločas by z naší strany strašný. Bez nápadu, pohybu bez chuti. Jako by si kluci mysleli, že to přijde samo. Hodně nám pomohl gól na 2:1 před přestávkou. V kabině došlo k bouři a ve druhé části už jsme opět viděli starý dobrý Zavidov a za tuto část si tři body zasloužíme.“

Jaroslav Cafourek: „Opakovala se loňská historie. V prvním poločasu jsme byli lepší týmem. Vedli jsme 2:0 a měli další šance. Škoda jediné chybičky v závěru, po které domácí snížili. Co se stalo ve druhém poločasu, to neumím vysvětlit. Nevím, co se hráčům honilo hlavou. Za stavu 3:2 jsme mohli srovnat, ale nastřelili jsme břevno, což byla škoda. Musím uznat, že Zavidov ve druhém poločasu hrál velice dobře a přehrál nás.“

Zavidov: A. Kraus – Dvořák, Havel, Klouček, Hvězda – Knor (46. Jančařík), D. Štiller, Hanych (84. Zuda) – Krejčí (70. Vitner), Korčák, Žďánský (81. Skoupý). Trenér: Daniel Devera.

Lány: Javůrek – Buršík, Loskot, Mušálek, Tetour – Petr, Matějka, Cafourek, Putík (44. Müller) – Reichl, Balík. Trenér: Jaroslav Cafourek. -tělo-