O výhře Zavidova rozhodl až druhý poločas

FC 05 Zavidov vs. SK Ohnivec Městečko 3:1 (0:0)

Po 14denní přestávce způsobené nepříznivým počasím, se utkala dvě mužstva z horní poloviny tabulky – FC 05 Zavidov a SK Ohnivec Městečko. Domácí věděli, že je čeká těžké utkání s nelehkým soupeřem. Jansova squadra, která nějaký ten rok hrávala nejnižší krajskou soutěž je složena z mnoha zkušených matadorů tvořících osu a zdravé jádro týmu – Langmajer, Hadrava, J. Urban, Blabla a P. Šnídl. Trenéři Pichner a Hamouz měli k dispozici kompletní tým, pouze se stále nemohou obrátit na služby dlouhodobě zraněných Vanického a Černého, kteří jsou již po operacích a doufáme, že se brzy připojí k týmu. Dobrá zpráva byla, že do šatny se vrátil již uzdravený Ondřej Krejza, který dnes naskočil na několik minut do hry.

Začátek utkání byl ze strany Zavidova velmi špatný. Chyběla nabídka, pohyb a u většiny míčů jsme byli pozdě. Hráči Ohnivce drželi míč více na svých nohou a začátek utkání patřil jim. Ve 12. minutě se k protaženému míči dostal Jiří Urban a přízemní střelou z jedné minul o několik málo centimetrů pravou tyč Kuklovy branky. O několik pár minut zahrávali hosté standartní situaci na hranici velkého vápna, k míči se postavil Petr Šnídl, ale nechal vyniknout Kuklu, který fantastickým zákrokem podržel své spoluhráče. Třetí šanci měli hosté a opět u toho byl Jiří Urban, který ale z dobré pozice minul. Zavidovští se dostali do hry kolem 20. minuty, kdy Bok vysunul Korčáka, který mu narazil zpětně na velké vápno, ale tváří v tvář brankáři Kopernickému nastřelil Bok pouze tyč. Od tohoto okamžiku převzali domácí hráči iniciativu a začali se tlačit před branku Ohnivce. Do velké šance se dostal po krásné Škytově nahrávce Korčák, ale nastřelil pouze hostujícího obránce. Ve 40. minutě utekl na levé straně dobře hrající Škyta a jeho centrovaný míč se dotal překvapivě až ke Korčákovi, který nastřelil pouze brankáře a následoval jen rohový kop. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Druhý poločas začal podstatně lépe jak ten první. Ihned v 52. minutě se ve vápně proháčkoval Korčák, kterého nešikovně fauloval Makarský a následoval pokutový kop. Ten si na značku postavil nováček v dresu Zavidova Jan Škyta a přesnou střelou poslal domácí tým do vedení 1-0. V 57. minutě mohl zvýšit Lukáš Blecha, ale jeho střelu stačil brankář Kopernický vytlačit na břevno. Klid do duší zavidovského vedení dal v 63. minutě Zbyšek Bok, který se po Škytově přisunutí z malého vápna nemýlil 2-0. V 72. minutě utekl po levé straně Korčák, centrovaný míč se dostal k osamocenému Bokovi, který s patřičným štěstím poslal míč za brankovou čáru 3-0. Ohnivec v závěru utkání pouze korigoval skóre, když po rychle rozehraném rohovém kopu poslal hráč Ohnivce z úrovně pokutového kopu míč přesně k pravé tyči 3-1.

Utkání se pro Zavidov nejevilo nejlépe, po ospalém začátku se však mužstvo vzpamatovalo a v druhém poločase třemi góly rozhodlo o tom, kde zůstanou 3 body. Rozhodl první gól, který se následně podepsal i na herním projevu zavidovských. Domácí podržel výbornými zákroky v důležitých chvílích brankář Kukla, a proto 3 body zůstavají opět v Zavidově. V příštím kole zajíždíme do Senomat.

Sestava: Kukla – Pešek, Beneš, Hamouz, Pichner – Bok, Devera (75. Koc), Štiller, Blecha (67. Skoupý) – Škyta, Korčák