O vítězství nad nováčkem z Kolešovic rozhodl rychlý gól

Ve 2. kole rakovnického okresního přeboru přivítal FC 05 Zavidov na svém pažitu nováčka soutěže – ČL Kolešovice. O podceňování soupeře nemohla být řeč, jelikož Kolešovice mají momentálně mladý a perspektivní tým, což potvrdily ve svém prvním mistrovském utkání, i přestože smolně ztratily všechny body se Spartou Lužná. Trenéři Pichner a Hamouz pro dnešní zápas nemohli počítat s dlouhodobě zraněným Radkem Vanickým a Tomášem Černým.

Utkání začalo doslova na výbornou. Již ve 2. minutě vybojoval Dan „Elliz Kowalski“ Štiller míč ve středu hřiště, kterého se zmocnil Zbyšek Bok a kolmou přihrávkou vyslal nabíhajícího Tomáše Korčáka a ten po samostatném sólu s přehledem obstřelil hostujícího brankáře 1-0. Zavidovští se po celý první poločas tlačili k brance Rotka, ale časté nepřesnosti se staly jejich druhým soupeřem. První střela ze střední vzdálenosti přišla až ve 30. minutě, kdy se pouze zastřeloval Kowalski. Vážnější okamžik nastal v 38. minutě, kdy Kowalski vysunul na pravě straně rychlonožku Korčáka, který přesným centrem našel nabíhajího Mirdu Urika, ale ten pouze vysoko přestřelil. Kolešovice se snažily o rychlé protiútoky, které ovšem končily na dobře bránící trojici Beneš, Pešek, Pichner. Jedinou vážnější šancí byl trestný kop Daniše z 20 metrů, který si pro kolešovické bohužel nenašel cestu mezi tyče Kuklovy branky.

Druhý poločas začli domácí aktivně a snažili se o kombinovat, bohužel chyběla ta kýžená finální nahrávka. V 57. minutě natáhl Kowalski z hranice vápna a jeho střela orazítkovala břevno. O několik minut později vyslal Bok na únik Peška, který z jedné narazil nabíhajícímu Luka Tonimu Blechovi a ten bombou nastřelil brankáře Rotka. Po sérii několika standartních situací zahrávali zavodovští rohový kop, kdy Kowalski poslal krásný míč na hlavu Lukáše Plincnera, bohužel stav skóre zůstával stejný. Miroslava Šindlera a všechny přihlížející zavidovské příznivce uklidnil až v 78. minutě Vláďa Beneš, který z přímého volného kopu zvýšil krásnou střelou na 2-0. Domácí tak zaslouženě zvítězili a v příštím zápase zajíždí na Sokol Branov, který sestoupil z nejnižší krajské soutěže.

Sestava: Kukla – Pešek, Beneš, Pichner – Blecha (84. min. Štiller R.), Devera (74. min. Plincner), Štiller D., Bok, Koc (55. min. Skoupý) – Urik, Korčák
ŽK – Plincner