Výlet do Jílového zakončen „bůrem“

FC Jílové – FC 05 Zavidov 5:0 (2:0)

V dalším kole I. A třídy zavítali zavidovští fotbalisté na hřiště Jílového. A byť výsledek hovoří za vše, tak průběh na hřišti nebyl tak jednoznačný.

Do zápasu vstoupili aktivněji hosté, kteří si během deseti minut vytvořili tři vyložené šance. Ve všech byl Jakub Jančařík. Jednou nestačil přibrzdit a přeběhl centr ze strany. Podruhé jej vychytal brankář, a když už do třetice brankáře překonal, tak střelu vykopl z branky vracející se útočník. A tak udeřilo na druhé straně. K trestnému kopu se postavil Cimpl a s pomocí tyče překonal M. Štillera – 1:0. V dalším průběhu mohl srovnat Korčák, který ale po kličce brankáři nastřelil boční síť. Pět minut před přestávkou opět udeřili domácí, když byl M. Štiller bezmocný proti střele z vápna. Těsně před odchodem do kabin mohl snížit Korčák, ale přestřelil z osmi metrů branku.

Do druhé části vstoupili Zavidovští aktivně, ale góly dávali domácí, kteří v 57. zvýšili na rozdíl tří branek. Snížit mohl Korčák, ale opět neměl přesnou mušku, a tak opět přišel trest. Domácí nejprve nádhernou střelou z pětadvaceti metrů pod břevno a chvilku na to z hranice velkého vápna pečetili svoje vítězství – 5:0. Nic na tom nezměnila šance Knora, který nastřelil břevno.

Bedřich Koch: „Je to pro nás až příliš krutá prohra. V prvním poločase jsme byli lepším týmem, ale z pěti vyložených šancí jsme neproměnili ani jednu. Naopak domácí ze tří střel dali dva góly. Třetí inkasovaný gól kluky zlomil, ale do této doby zaslouží za předvedený výkon pochvalu. Dnes nás porazila domácí efektivita a naše neproduktivnost.“

Zavidov: M. Štiller – P. Šíma, Vanický, Klouček, L. Kapoun – D. Štiller, Koch, Dvořák (82. J. Kraus), Jančařík (74. A. Kraus) – Korčák, Čech ml (62. Knor). Trenér: Bedřich Koch -tělo-