Nepovedená generálka!

Zavidov : Králův Dvůr B 0:3 (0:2)

Na nedělní podvečer si zavidovští pozvali k přátelskému utkání „béčko“ Králova Dvora. Utkán se hrálo na UMT Tatranu Rakovník.

Od počátku utkání byli hosté pohyblivější a častěji na míči. Zavidovští byli zatlačeni do obranné ulity a jen s vypětím všech sil nepouštěli hosty k vážnějšímu ohrožení Krausovi branky. Hosté se díky své aktivitě dostali k několika střelám zpoza vápna, k jejich smůle buď byl Kraus pozorný a nebo jejich střely mířily vedle. První vážnější náznak šance zaznamenali zavidovští po 20 min hry, kdy Korčák obral o míč hostující stopéra a mířil si to na branku hostí. Jeho akci však chybující stoper zastavil jeho stažením. Za normálních okolností by hosté šli do deseti, v tomto případě byl potrestán jen žlutou kartou. I v další průběhu hry se na obrazu hry nic neměnilo, hosté dobývali marně zavidovskou branku. Až ve 42. min udeřili, co nezvládli hosté sami, k tomu jim dopomohli zavidovští, Jelínek vhodil aut na brankáře Krause, kterého obral o míč hostující útočník, pro kterého již nebylo problémem trefit opuštěnou branku 1:0. Aby pohrom pro zavidovské nebylo málo, ve 46. min. Sixta nabil svou nahrávkou na střelu hostujícímu záložníkovi, kterého ještě Kraus vychytal, ale z následného rohu kapituloval po druhé 2:0.
Do druhého dějství nastoupili hosté s pěti změnami v sestavě a tak zavidovské opět čekala velká porce běhání. Toto očekávání se sice naplnilo a hosté i nadále byli aktivnější, ale už i zavidovští se dostali do šancí, které zaváněli gólem, nejprve Devera vysunul Korčáka, který prováhal moment k přihrávce na zcela volného Krejčího a tak se rozhodl k samostatnému zakončení, se kterým si hostující brankář poradil. O chvíli později vystihl Krejčí rozehrávku hostí, v přesném zakončení mu však včasným návratem zabránil jeden ze stoperů. Poté se po krásné kombinaci Devery s Hvězdou dostal do zakončení opět Krejčí, ale trefil pouze tyč. Přesto i nadále byli hosté Ti, kteří diktovali tempo hry, po nepřesné malé domů Korčáka se opět ve 100% šanci objevil hostující útočník, ale jeho první pokus zlikvidoval Štiller M., a následnou dorážku namířil nad domácí branku. Třetí hřebíček do rakve si zavidovští opět zasadili sami. Korčák při snaze o vypíchnutí míče soupeři, nasměroval míč zcela volnému útočníkovi hostí a ten stanovil konečný výsledek 3:0.
Daniel Devera: „Dnes se zde představil nejlepší soupeř. Byl silný na míči a neustále v pohybu, čímž nás dostával pod tlak. I tak jsme dokázali s vypětím všech sil vzdorovat a góly soupeři svou nezkušeností darovali. Je třeba se z chyb poučit, tak aby se neopakovaly. Myslím, že nám všem tento zápas otevřel oči a ukázal, že se i na této úrovni dá hrát fotbal v rychlosti a pohybu“.
Zavidov: A. Kraus(45. M. Štiller) – Jelínek, Havel, Vitner, Hvězda – Kříž(60. Sixta), Devera ml., Hanych, Sixta(45. Tesař) – Krejčí, Korčák. Trenér: Daniel Devera

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *