Nejtěsnější výhru zařídil Škyta

FC 05 Zavidov – SK Slaný 1:0 (0:0)

V dalším kole I. A třídy přivítali Zavidovští na svém hřišti SK Slaný. Od prvních minut se hrál nezáživný fotbal. Za celý poločas byly k vidění pouze dvě šance. Po jedné na každé straně. Nejprve v 7. min. narazil Škyta Korčákovi, ale jeho střela placírkou z hranice velkého vápna těsně minula branku. Hosté zahrozili za čtyři minuty, když se k zakončení dostal Galbavý, ale Kukla parádním zákrokem jeho střelu vytěsnil na roh. Zbylé minuty se hrálo mezi oběma vápny a jediné vzrušení přinesly střely ze střední vzdálenosti, kterým ale chyběla přesnost.

Vstup do druhé části měli lepší hosté, kteří na patnáct minut přikovali své hostitele před jejich branku, ale domácí obrana, někdy i se štěstím, odolala. Klíčový okamžik přišel v 63., kdy po křídle utekl Korčák. Před vápnem si narazil s Dvořákem, aby ihned uvolnil Škytu, jenž posadil na zadek stopera hostů a přesnou ranou rozhodl o zavidovském vítězství – 1:0. V dalším průběhu se hosté snažili o srovnání. Hrozili hlavně ze standardních situací, ale domácí obrana v čele s Kuklou změnu stavu již nedovolila. Když už ale byl Kukla překonán, tak slánskou radost zhatil zvednutý praporek rozhodčího signalizující ofsajd.

Jaroslav Hamouz: „Stále nám chybí lehkost. Vítězství je vybojované a vydřené. Soupeř byl možná malinko fotbalovější, ale u nás dnes rozhodlo nasazení a bojovnost. V naší cestě za záchranou jsou to důležité body.“

Zavidov: Kukla – Z. Šmíd, Liprt, Polák, Hvězda (75. Jančařík) – Ryšlavý (86. L. Šíma), D. Štiller, Dvořák, Krejza – Korčák (90. M. Kučera), Škyta. Trenér: Jaroslav Hamouz. -tělo-