Nejslabší první poločas na jaře

SK Nový Knín – FC 05 Zavidov 2:0 (1:0)

Ve 22. kole I. A třídy odjeli zavidovští fotbalisté na velmi těžký terén hřiště o záchranu bojujícího Nového Knína. Hostující trenér Jaroslav Hamouz se jako již tradičně při venkovních zápasech potýkal s absencí několika hráčů, což nakonec odnesli D. Štiller a Z. Šmíd, kteří nastoupili s nedoléčeným zraněním, které si „dodělali“.

Od prvních minut bylo jasné, že na blátivém a hrbolatém terénu to nebude o fotbalu, ale o bojovnosti. Tyto atributy byly na straně domácích, kteří se již po šesti minutách ujali vedení přesnou dorážkou – 1:0. V dalším průběhu se hrálo mezi oběma vápny a šance k vidění nebyly.

Do druhé části vstoupili hosté jako vyměnění. Snažili se o vyrovnání a nezastavila je ani 58. min., kdy byl Zudův zákrok ve vápně posouzen jako nedovolený. Kukla totiž penaltu zneškodnil. Snaha Zavidova ale k vyrovnání nevedla, a tak přišel pět minut před koncem trest. Domácí podnikli brejk do otevřené obrany. Následoval roh, závar před brankou a nakonec míč v síti – 2:0.

Jaroslav Hamouz: „V prvním poločase jsme podali nejslabší jarní výkon. Byli jsme úplně odevzdaní. Domácí hráli o všechno. Bojovali, a to rozhodlo. Byla na nich vidět větší touha po zisku tří bodů. Mě spíš mrzí přístup některých hráčů, ale to už je u venkovních zápasů obehraná písnička.“

Zavidov: Kukla – P. Vitner, V. Beneš, Klouček, Z. Šmíd (61. Skoupý) – Knor, Jančařík, Dvořák, D. Štiller (46. Zuda) – P. Šíma, Žďánský. Trenér: Jaroslav Hamouz. -tělo-