Nejlepší zavidovský výkon v přípravě

FC 05 Zavidov – SK Slaný 3:0 (1:0)

V neděli sehráli zavidovští fotbalisté další přípravné utkání, když na umělé trávě v Rynholci změřili síly s týmem SK Slaný (KP).

Od úvodního hvizdu se hrál vyrovnaný fotbal. Do první šance se dostal po vysunutí od D. Štillera Koch, ale mířil těsně vedle. Na druhé straně musel ukázat své zkušenosti Kukla, který vytlačil útočníka z dobrého střeleckého úhlu a ten posléze mířil jen do boční sítě. V 19. se Korčák vyhnul ofsajdové pasti. Obešel i vyběhnuvšího brankáře a pohodlně zakončil – 1:0. Po gólu přišel zavidovský útlum a jen díky výbornému Kuklovi nepřišlo vyrovnání. V závěru naopak mohl zvýšit Žďánský, ale své dvě šance neproměnil.

Druhá část byla jasně v režii svěřenců Bedřicha Kocha, kteří převzali otěže do svých rukou, což dokázali vyjádřit i gólově. V 54. vysunul Jančařík do brejku Žďánského, který protrhl střeleckou smůlu – 2:0. Za pět minut to bylo o tři góly, když šel míč po rohovém kopu po ose Jančařík – L. Kapoun – Klouček, který hlavou nechytatelně zakončil – 3:0. Zavidov si nadále vytvářel šance, ale gólový efekt už nepřišel žádný. Naopak na druhé straně dvěma včasnými výběhy a pády pod nohy situace zachránil A. Kraus. V samotném závěru měl gól na hlavě Klouček, ale orazítkoval pouze břevno.

Bedřich Koch: „V prvním poločase jsme měli patnáctiminutový výpadek, který ale naštěstí soupeř nepotrestal. Po změně stran jsme ovládli zápas a naše vítězství mohlo být i vyšší. Zahráli jsme slušně jako celek, z čehož pramenil i dobrý výsledek. Díky zlepšenému výkonu jsme zaslouženě vyhráli.“

Zavidov: Kukla (46. A. Kraus) – Vanický (67. Kříž), Hornof, L. Kapoun, Dvořák – D. Štiller, Koch (46. Knor), Klouček, Žďánský – Jančařík, Korčák. Trenér: Bedřich Koch. -tělo-