Na úvod přípravy remíza se Lhotou

FC 05 Zavidov – SK Lhota 1:1 (0:1)

V sobotu sehráli první přátelský zápas fotbalisté Zavidova (1. A třída), kteří na umělé trávě v Rynholci změřili síly s týmem krajského přeboru – SK Lhota, který trénuje zkušený lodivod Zdeněk Kudela.

První půlhodina přinesla zajímavý fotbal, k čemuž přispěla obě mužstva. Do první šance vysunul Koch naběhnuvšího Korčáka, který šel sám na brankáře, ale ten jeho pokus vychytal. Kladenští odpověděli dvěma velkými šanci, které ale bravurně zlikvidoval Kukla. Nejprve vychytal ze strany pronikajícího útočníka a chvilku na to bravurně zasáhl na brankové čáře. Zavidovští odpověděli velkou šancí Žďánského, který šel sám na brankáře, ale také neuspěl. Skóre se změnilo až ve 32., kdy V. Beneš nedoskočil na centrovaný míč a za ním nabíhající útočník hlavičkoval přesně k tyči – 0:1.

Druhá část přinesla snahu Zavidova o vyrovnání. Po deseti minutách utekl po křídle Žďánský, ale Tůma včasným vyběhnutím a pádem pod nohy šanci zlikvidoval. Na druhé straně se Kladenští dožadovali odpískání pokutového kopu, ale rozhodčí Vyhnanovský jejich názor nesdílel. V 61. zahrávali Zavidovští rohový kop. L. Kapoun naskočil na přední tyč, čímž zaclonil obránci i Tůmovi, od nichž se odrazil míč na vápno, kde se do něho opřel Jančařík a napálil ho přímo do šibenice – 1:1. V dalších minutách měli Kladenští míč víc na svých kopačkách, ale obrana Zavidova v čele s V. Benešem už nechybovala. V závěru utekl znovu Žďánský, ale Tůma byl pod nohami opět včas a situaci vyřešil.

Bedřich Koch: „Za dnešní přístup musím kluky hrající proti kvalitnímu soupeři pochválit. Byl jsem spokojen s nasazením i herním výkonem.“

Zavidov: Kukla (46. A. Kraus) – Vitner, V. Beneš, Kouček, L. Kapoun – Dvořák, Koch (70. Kříž), Stuchl (46. P. Šíma), Žďánský – Korčák, Jančařík. Trenér: Bedřich Koch. -tělo-