Na senomatském pažitu viděli diváci krásných 9 gólů!

SK Senomaty vs. FC 05 Zavidov 3:6 (1:2)

Na senomatském pažitu, který byl lehce podmáčený přivítali domácí berani vedoucí tým ze Zavidova. Derby přineslo divákům vše, co si přáli. Vyhrocené okamžiky, slovní přestřelky okresního typu, tvrdé souboje a především 9 krásných branek, které se musely divákům líbit. Na senomatské horké půdě nás nečekalo nic lehkého.

Chladné počasí, polovina listopadu, prostředí charakteristické pro okresní přebor a borce typu Jardy Kužela a Jirky Luňáka. Psal se 10. listopad léta páně 2012 a zavidovský mančaft měl namířeno ke svému druhému derby do Senomat. Přes mrazivé počasí se do Senomat několik pár diváků na okresní holomajznu podívat přišlo. Za dobrovolné vstupné jim bylo vráceno hráči 9 branek, které musely zahřát na srdíčku.

Od začátku utkání byl zápas v režii hostujícího týmu, který zatlačil Senomaty na vlastní polovinu. Do první šance se dostal Bok, ale jeho hlavička postrádala všechny fotbalové parametry. První změna utkání proběhla ve 21. minutě, kdy se po individuální akci ve velkém vápně prosadil Honza Škyta, který střelou přes celou branku poslal Zavidov do vedení 0-1. Domácí hrozili hlavně ze standarních situací. Po jedné z nich se se štěstím k tečovanému míči dostal Petr Kukla a z bezprostřední blízkosti nedal svému bratrovi Jaroslavovi v brance Zavidova šanci 1-1. Ve 35. minutě se po krásné akci uvolnil na levé straně Blecha, centrem našel Korčáka, který skóroval, ale branka pro údajný ofsajd Lukáše Blechy nebyla uznána. Hosté vše napravili o několik minut později, kdy se k odraženému míči dostal Zbyšek Bok a střelou na bližší tyč poslal Zavidov opět do vedení 1-2. Zvýšit vedení mohl Tomáš Korčák, ale po obrovské skrumáži ve vápně domácího týmu nastřelil nadvakrát brankáře. Obrovskou šanci měl tento hráč i ve 40. minutě, kdy obdržel krásnou nahrávku a mohl jít sám na brankáře, ale sám se domníval, že je v postavení mimo hru a přestal hrát a centrovaný míč již nestihl doběhnout. Do poločasu se šlo do kabin za stavu 1-2 pro Zavidov.

Druhý poločas byl spíše ve znamení hokejového zápasu. Přestřelku otevřel po rohovém kopu Boka Vláďa Beneš, který hlavou na zadní tyči dostal míč za brankovou čáru 1-3. O několik minut později byl faulem na hranici velkého vápna zastaven rychlý zavidovský protiútok, k přímému volnému kopu se postavil Zbyšek Bok a střelou přes zeď zvýšil vedení Zavidova na 1-4. Téměř z protiútoku se proháčkoval senomatský Petr Kukla přes 3 hráče a krásnou střelou přes celou branku snížil s pomocí tyče na 2-4. Ve druhém poločase se hrál fotbal nahoru dolů a tutové šance byly k vidění na obou stranách. Neskutečným zákrokem podržel zavidovské v brance Jaroslav Kukla, když krásně trefený volej z přetaženého centru zlikvidoval bravurním zákrokem. Na druhé straně se ocitl sám před brankářem Daniel Štiller, ale místo zakončení volil přihrávku na Korčáka, který byl v postavení mimo hru a ani jeho druhá branka nebyla uznána. Z protiútoku zahrozili opět hosté, kdy se po pravé straně proháčkoval senomatský útočník, ale nastřelil pouze vyběhnuvšího Kuklu. V 72. minutě po krásné kombinaci, kdy Korčák vyslal do útoku Krejzu, který si pošteloval míč na svou obávanou levačku, přesným do vápna dal vyniknout zavidovským útočníkům, kde se nejlépele ve skrumáži orientoval Lukáš Blecha, který v těžké pozici upravil stav zápasu na 2-5. Senomatští neměli co ztratit a hrály téměř vabank. Ihned v 74. minutě se k odraženému míči dostal opět Kukla, přetaženým centrem našel svého spoluhráče, který hlavou přes celou bránu korigoval skóre 3-5. Během několika minut zazvonila 2x konstrukce Kuklovy branky, nejdříve výborným zákrokem vyrazil míč na břevno a o chvilku později zazvonila tyč. Na druhé straně se ocitl sám před brankářem Korčák, ale jeho tři pokusy z bezprostřední blízkosti neskončily za zády brankáře. V 82. minutě se do otevřené senomatské obrany dostal po rychlém protiútoku Jan Škyta, ve vápně si poradil hravě s domácím zadákem a střelou do šibenice zvýšil na 3-6. Senomaty měly možnost korigovat výsledek, když dostaly možnost zahrávat pokutový kop, ale Petr Kukla svoji šanci nevyužil, když přestřelil několik metrů nad.

V tamním derby tak tentokráte zvítězil Zavidov a oplatil Senomatům porážku z konce loňské sezony. Bratrský souboj Kuklů tak vyhrál starší Jaroslav, přesto jeho mladší bratr Petr vstřelil za Senomaty 2 branky. Po dobrém kolektivním výkonu si zaslouženě odvážíme 3 body. Jediným negativním faktorem z tohoto utkání jsou inkasované 3 branky. To nemění nic na tom, že trenéři Hamouz a Pichner tak mohou nasadit jedenáctý korálek v mozaice letošní sezony. V příštím utkání hostíme druhý tým tabulky FK Kněževes.

Sestava: Kukla – Pešek, Beneše, Devera(C), Pichner – Blecha (75. min. Krejza), Bok, Štiller, Skoupý (80.min. Koc) – Korčák, Škyta