Metalist Charkov vs FC Pásová Olešná 3:1 (3:0)

FC 05 Zavidov vs FC Pásová Olešná 3:1 (3:0)

Závěrečné utkání sezony se odehrálo za krásné atmosféry a i počasí nám přálo. Žádné překvapení se nekonalo a již v 1. minutě se měnilo skóre, když Korčák vybojoval míč v pokutovém území hostů, zpětnou přihrávkou našel Urika, který s pomocí tyče poslal domácí do vedení 1-0. První poločas byl jasně v režii domácích hráčů, kteří zatlačili Olešnou na vlastní polovinu a jak se říká „bušili do plných“. Ve vyložené šanci se ocitl Korčák, ale z malého vápna přestřelil. Za několik minut napálil spojnici Bok. Ve 21. minutě se z levé strany řítil na osamoceného brankáře Korčák, ale skóre zůstalo nezměněné. Teprve ve 37. minutě po Štillerově přisunutí zvýšil střelou do pravého rohu Bok 2-0. Do poločasu ještě hosty rozesmutnil Hvězda, který s trestného kopu překvapil brankáře hostí 3-0.

Druhý poločas byl odvarem toho prvního. Vůně čuníka a klobás na grilu, šum zlatavého moku a vidiny blízkých oslav postupu měly za následek, že druhé dějství se už jen tak dohrávalo. Přesto v 50. minutě po zmatcích v domácí obraně snížil pohotově Radek Polášek 3-1. Domácí měli přesto mnoho šancí zvýšit, ale koncovka byla žalostná. V 75. minutě mohl Radek Polášek snížit z pokutového kopu, ale v přímém souboji s Jardou Kuklou zůstal poražen. Posledních několik desítek minut odehrál své poslední utkání zavidovský srdcař Tomáš Burdil. Zápas se tak pozvolna došolíchal do svého konce. Dokopná byla velkolepá a nyní nás čeká nová sezona v nejnižší krajské soutěži a mnoho dřiny v letní přípavě.

Sestava: Kukla – Pešek, Beneš, Hvězda, Pichner – Bok, Štiller, Devera (Burdil), Blecha (Skoupý) – Urik, Korčák

Branky: Urik, Bok, Hvězda

hodnocení trenéra Pichnera:

Závěrečné utkání s Olešnou jsme začali výborně a po úvodní rychlé brance Míry Urika jsme si vytvářeli i další šance, které jsme ještě dvakrát proměnili v nádherné góly Zbyška Boka a  Jirky Hvězdy.Druhý poločas již z naší strany nebyl tak povedený, ale to je vcelku pochopitelné, neboť se hráči již viděli na oslavách postupu.Vítězství bylo zasloužené, i když hosté druhý poločas hráli dobře a ještě neproměnili pokutový kop.

Známka pro mužstvo – za celkový ročník – 10
Hráč utkání – týmový výkon všech hráčů Zavidova
Hosté – Radek Polášek
Hlavní rozhodčí A. Sýkora i oba asistenti dobrý výkon – 9
Překvapení – krásná atmosféra během i po utkání a tím pádem Velké poděkování všem fanouškům!!!