Lišanům jsme dali bůra

Lišany – Zavidov 0:5 (0:2)

Prvních dvacet minut přineslo relativně vyrovnaný fotbal. Hosté byli aktivnější, ale domácí bojovali. První ohrožení přišlo po Knorově bombě, ale Z. Řepku zachránilo břevno. Byl to právě Knor, který na podzim rozhodl duel dvěma střelami zpoza vápna a i v tomto duelu byl hodně aktivní, ale Z. Řepka byl na místě. První gól přišel ve 25., kdy Krejčí našel přetaženým centrem Hanycha, který se zavěsil do vzduchu a nedal Z. Řepkovi šanci – 0:1. Za pět minut mohl srovnat Žalud, který šel z levé strany sám na A. Krause, ale zavidovský brankář včas vyběhl a Žalud jen nastřelil jeho tělo. Ve 37. přišla chyba domácích na půlce. Korčák kolmicí vyslal Krejčího, který šel středem hřiště sám na Z. Řepka a mazáckým dloubáčkem rozvlnil síť – 0:2.

Po přestávce už byla na hrecí ploše pouze jedno mužstvo. Zavidovští byli ve všech směrech lepší a byl znát výkonnostní rozdíl. V 54. našel Krejčí v pokutovém území volného Korčáka, který s přehledem překonal Z. Řepku – 0:3. Za čtyři minuty to bylo o čtyři góly. Krejčí našel Knora, který v pádu stačil špičkou kopačky trefit míč a nasměrovat jej k zadní tyči – 0:4. Domácí se snažili o vstřelení čestného úspěchu, ale nepomohly ani závary a ani trestné kopy. Poslední slovo měl v samotném závěru střídající Žďánský, který utekl. Obešel i vyběhnuvšího Z. Řepku a zakončil do prázdné branky – 0:5.

Václav Švelch: „Do prvního gólu to bylo. Soupeř byl lepší a projevilo se postavení v tabulce. Navíc jsme přidali zbytečné chyby a výsledek je takový, jaký je. Do prvního gólu jsme ještě takž takž drželi krok, ale pak už se naše hra rozsypala.“

Daniel Devera: „S přístupem i výsledkem jsem spokojen. Začátek nebyl jednoduchý, ale po prvním gólu jsme se uklidnili a naše vítězství je naprosto zasloužené. Soupeř nám cestu za třemi body trochu ulehčil svými chybami. Tyto zápasy nejsou jednoduché, proto jsem rád, že jsme ho zvládli tímto způsobem.“

Lišany: Z. Řepka – D. Beneš, Haifler, Kindl, Feher – Hanzl, Medřický, Bagi, Žalud (66. Karvai) – Mutinský (80. Ledvinka), Paseka. Trenér: Václav Švelch.

Zavidov: A. Kraus – L. Kapoun, Havel, Klouček, Hvězda (70. Zuda) – Dvořák (58. Žďánský), D. Štiller (80. Vitner), Knor, Hanych (80. Skoupý) – Krejčí (72. Šíma), Korčák. Trenér: Daniel Devera.