Lídr měl přesnější mušku

FC 05 Zavidov – Slovan Velvary 2:4 (1:3)

V posledním kole I. A třídy hostili Zavidovští na svém hřišti lídra soutěže a již postupující celek do KP Slovan Velvary. Od prvních minut se hrál vyrovnaný fotbal s řadou šancí na obou stranách, ale v jejich proměňování byl největší rozdíl mezi oběma týmy, což nakonec určilo výsledek zápasu. Domácí šli několikrát sami na brankáře, ale jejich zakončení nebylo podle představ, a tak po pětadvaceti minutách udeřili hosté a to hned dvakrát během tří minut. Nejprve chyboval Kraus, který si křikl tradiční „mám“ na centrovaný míč. Neměl a pro hostujícího útočníka nebyl problém zakončit do prázdné branky – 0:1. Za tři minuty chyboval Polák. Nádeníček utekl a přesnou ranou z hranice velkého čtverce nedal Krausovi šanci – 0:2. Po půlhodině hry udeřili také domácí. Škyta vysunul kolmicí Korčáka, který ze strany vnikl do vápna a střelou na přední tyč snížil – 1:2. Do poločasu ale hosté opět odskočili na rozdíl dvou branek, když přišla špatná rozehrávka domácích. Kraus ještě střelu vyrazil na roh, ale po něm byli Zavidovští nedůrazní při odkopu. Do míče se tak na vápně opřel Nádeníček a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:3.

Druhá část už tak zajímavý fotbal nepřinesla. Hrálo se většinou mezi oběma vápny, přesto diváci ještě dva góly viděli. Nejprve se prosadili parádní střelou z pětadvaceti metrů hosté. Kraus byl bez šancí – 1:4. Deset minut před koncem vnikl do vápna Ryšlavý, kde byl sražen, ale píšťalka k překvapení všech nezazněla. Za minutu se domácí radovali, když Korčák ze strany vnikl do vápna a střelou na přední tyč nedal brankáři šanci – 2:4.

Jaroslav Hamouz: „V prvním poločase jsme hráli velice dobře. S hrou jsem byl moc spokojen. S výsledkem už nikoliv. Měli jsme stejně šancí jako soupeře a místy ho i přehrávali, ale poločasový výsledek byl 1:3. Nedávali jsme góly a dětinské dostali. Ve druhé části už si zkušený tým Velvar výsledek pohlídal.“

Zavidov: A. Kraus – Z. Šmíd (65. Ryšlavý), Polák, M. Kučera, Hvězda – Dvořák, D. Štiller, Devera (75. Liprt), Krejza – Škyta – Korčák. Trenér: Jaroslav Hamouz. -tělo-