Korčákovi se do hattricku „nechtělo“

FC 05 Zavidov – FC Jílové 3:1 (2:0)

Ve 21. kole I. A třídy přivítali zavidovští fotbalisté poslední tým soutěže – FC Jílové – a měli soupeři co oplácet, protože na podzim prohráli v Jílovém po ostudném výkonu 3:0.

Vstup do zápasu měli domácí parádní. Již po pěti minutách našel P. Čech ml. Korčáka, který prostřelil brankáře – 1:0. Za dvě minuty už to bylo o dva góly, když si Korčák narazil se Špičkou. Šel sám na brankáře a levačkou jej obstřelil – 2:0. V dalších minutách to byl festival zahozených šancí jednoho muže – Tomáše Korčáka. Tento rychlonohý útočník se do přestávky dostal do čtyř vyložených šancí, ale ani jednu už neproměnil. Jako by nechtěl platit do klubové kasy za hattrick.

Druhý poločas už nebyl ze strany Zavidova tak herně dominantní. Naopak! Po pěti minutách přišlo snížení, když se parádně přes zeď trefil Cimpl. Kukla si sice na míč sáhl, ale vytlačit jej nedokázal – 2:1. Hostům trochu narostla křídla, ale obrana domácích dirigovaná V. Benešem pracovala bezchybně. V 69. mohl Korčák přidat uklidňující třetí gól, ale po centru Špičky hlavičkoval z malého vápna vedle. Domácí se dočkali až devět minut před koncem, kdy z levé strany nacentroval dobře hrající Špička a střídající Žďánský poslal placírkou míč přesně k tyči – 3:1.

Jaroslav Hamouz: „Po dlouhé době se nám povedl vstup do zápasu, kdy jsme vstřelili dva rychlé a krásné góly. V dalším průběhu jsme měli další šance skóre navýšit, ale podařilo se nám to až v závěru. Za stavu 2:1 přišla zbytečná nervozita, ale utkání jsme měli ve své režii a zaslouženě vyhráli.“

Zavidov: Kukla – Pichner, V. Beneš, Vanický, Hvězda – D. Štiller (84. Zuda), Jančařík (51. Dvořák), Polák (89. Geier), A. Špička – Korčák, P. Čech ml. (67. Žďánský). Trenér: Jaroslav Hamouz. -tělo-