Nepolapitelný spasitel Korčák

FC 05 Zavidov – SK Benešov B 6:4 (4:1)

V dalším kole I. A třídy přivítali Zavidovští na svém pažitu rezervu Benešova. Od prvních minut to byl souboj zavidovského kanonýra Tomáše Korčáka s obranou a brankářem soupeře. A nutno říct, že „Korry“ zasadil pětkrát tvrdé KO.

Již po třech minutách utekl po levé straně. Vnikl do vápna a prostřelil brankáře – 1:0. Za deset minut už to bylo o dva góly. Hvězda poslal před branku střílený centr, na který si naběhl Korčák a ve skluzu poslal míč do sítě – 2:0. Hosté ale hned z rozehrávky udeřili po pravé straně a Kukla byl bezmocný – 2:1. Zavidovští ale dál předváděli pohlednou kombinační kopanou a využívali rychlost Tomáše Korčáka, který znovu unikl obraně a mezi nohama brankáře procedil míč do sítě – 3:1. A to nebylo ze strany tohoto kanonýra vše. Minutu před poločasovou přestávkou opět ukázal benešovské obraně záda a prostřelil brankáře – 4:1.

Kdo čekal pohodový druhý poločas, tak byl překvapen. Nejvíc ale zavidovští trenéři, jejichž nervová soustava dostala pořádně zabrat. Nejprve přišlo zaváhání ve středu hřiště. Rychlá akce hostů a Kukla byl proti křížné střele bezmocný – 4:2. Za pět minut se lámal chleba. Hostující hráč byl sám před Kuklou, který už jen stál na brankové čáře, ale soupeř podklouzl a Kukla stačil nakopnout nohou míč do bezpečí. Hned z brejku vystřelil D. Štiller. Brankář míč neudržel a Blecha dorážkou poslal míč do sítě – 5:2. Hosté ovšem nesložili zbraně. Nejprve ve vápně fauloval Polák a Kukla byl proti penaltě bezmocný – 5:3. Za pár minut fauloval ve vápně M. Kučera. Tentokrát Kukla penaltu bravurně vyrazil na roh. Domácí hráči ale stále diskutovali o penaltě. Hosté rychle rozehráli a přesnou střelou snížili na rozdíl branky – 5:4. Zavidov má ale Tomáše Korčáka, který pět minut před koncem opět utekl obraně. Prostřelil brankáře a zajistil svým barvám cenné a důležité tři body – 6:4.

Jaroslav Hamouz: „V prvním poločase jsme hráli velmi slušný fotbal a zaslouženě vedli o tři góly. O druhém dějství bych raději pomlčel. Pro diváky určitě zajímavé. Viděli deset branek, ale výkon našich hráčů byl šílený.“

Fotky z utkání ve fotogalerii …

Zavidov: Kukla – Pešek, Liprt, M. Kučera, Hvězda (68. P. Čech st.) – Dvořák (60. Devera. 89. L. Šíma), D. Štiller, Polák, Krejza – Blecha, Korčák. Trenér: Jaroslav Hamouz. -tělo-