Probuzený kanonýr Korčák

FC Jílové – FC 05 Zavidov 1:1 (1:0)

V dalším kole I. A třídy odjeli hráči Zavidova na horkou půdu zachraňujícího se Jílového. Trenér Jaroslav Hamouz měl na střídání pouze Libra Šímu, což se v závěru ukázalo jako nedostatečné. Zraněného Ryšlavého ještě L. Šíma nahradil, ale Krejzu už neměl kdo, a tak poslední minuty dohrávali Zavidovští o deseti. Už i proto, že Kukla za své vyloučení v minulém kole dostal nepodmíněně jeden zápas a Škyta tři.

Prvních patnáct minut bylo ve znamení tlaku domácích, ale obrana hostí v čele s Krausem byla pozorná. Mladý zavidovský brankář byl v dalším průběhu klíčovou postavou hostů. V 16. min. se dostali do šance hosté, ale Polák z hranice penalty brankáře neprostřelil. Za čtyři minuty těsně minul Krejza z trestného kopu šibenici. Ve 28. chybovali Zavidovští v rozehrávce. Domácí útočník šel sám na Krause, ale minul branku. Ve 36. vyslal Dvořák krátkou malou domů, ale Kraus pádem pod nohy vše zachránil. Dvě minuty před přestávkou chybovali Z. Šmíd s M. Kučerou, což domácí potrestali vedoucím gólem – 1:0.

Druhá část přinesla vyrovnaný fotbal, který se většinou odehrával mezi vápny. Po hodině hry našel Krejza centrem Korčáka, jehož hlavičku vyškrábl Kruliš na roh. Deset minut před koncem mohli domácí přidat pojistku, ale Kraus předvedl na brankové čáře bravurní zákrok. Dvě minuty před koncem vhodil Z. Šmídl dlouhý aut po lajně. Korčák utekl. Vnikl do vápna a levoučkou s pomocí tyče poslal míč do branky – 1:1. V nastaveném čase ale Hvězda podskočil vhazování. Domácí se dostali do přečíslení. Kraus už byl překonán, ale útočníkovi proběhl při zakončení míč mezi nohama.

Jaroslav Hamouz: „Vzhledem k okolnostem a vývoji utkání jsme uhráli maximum, co šlo. Klukům musím za obětavý a bojovný výkon a pevné nervy poděkovat. Bod z tohoto zápasu má cenu vítězství.“

Zavidov: Kraus – Z. Šmíd, Polák, M. Kučera, Hvězda – Ryšlavý (81. L. Šíma), Dvořák, D. Štiller, Krejza – Korčák, Blecha. Trenér: Jaroslav Hamouz. -tělo-