Jesenice odjíždí s prázdnou, 3 body zůstávají doma!

V nedělní dohrávce 4. kola okresního přeboru proti FC Jesenici se nakonec překvapení nekonalo. Domácí zaslouženě zvítězili 3:1.

Od samotného začátku zápasu se hrál poměrně vyrovnaný fotbal. Hosté hrozili z nebezpečných standartních situací, které vždy na výbornou vyřešil bezchybný Kukla. Po jedné z nich se domácí dostali do rychlého protiútoku, aby se Tomáš Korčák ocitl sám před Honzou Bartyzalem, ovšem mířil vedle. Jak se ve fotbalové hantýrce praví – nedáš, dostaneš se ukázalo za několik málo minut. Již v 8. minutě Vláďa Beneš nakopl míč do zad jesenického hráče, od kterého se odrazil přímo k osamocenému Suchánkovi, který nedal Jardovi Kuklovi šanci a hosté se dostali do jednobrankového vedení 0:1. Zavidovští se tlačili k brance Bartyzala, ale chyběla přesnější finální přihrávka či kvalitnější zakončení. Ve 21. minutě běžel sám na Bartyzala výborně hrající Urik, ale namísto obstřelení volil finální kličku, která Mírovi nevyšla. O chvilku později hlavičkoval Jarda Koc z malého vápna mimo branku. Svoji cestu za záda Bartyzala si nenašly ani „projektily“ Blechy a Boka, které letěly rychlostí 7 km/den. Vyrovnání se tak domácí dočkali ve 30. minutě, kdy po krásném centru Koce z pravé strany byl opět na pravém místě zavidovský sniper Korčák a hlavou srovnal na 1:1. Jesenice se v druhé polovině poločasu do hry přiliš nedostala a snažila se podnikat rychlé protiútoky, které ovšem branku Kukly nijak více neohrozily.  Poločas proto skončil nerozhodným výsledkem 1:1.

Do druhého dějství nastoupil Zavidov s jasným plánem – otočit průběh utkání na svoji stranu. Několik minut po zahájení druhého poločasu podnikli zavidovští krásnou akci, kdy byl uvolněn Mirda Urik, který z první krásně obstřelil Bartyzala, branka nebyla bohužel uznána pro údajné postavení mimo hru. Více podrobností můžete sledovat dnes na ČT v nedělním Dohránu při rozboru elektronickou tužkou. Obrat utkání se dostavil v 57. minutě – dobře hrající útočné duo Korčák s Urikem si vyměnili míč a Mirda Urik se řítil z levé strany sám na brankáře, po několika naznačeních poslal nakonec míč do protipohybu všech hráčů včetně brankáře – 2:1. V 72. minutě se Tomáš Korčák uvolnil až před samotného Bartyzala, ale na finální nahrávku neměl již dostatek sil. V 75. minutě krásným centrem našel Hamouz Urika, který namísto střely volil nahrávku na osamoceného Del Piera Blechu, který zvýšil do prázdné branky 3:1. Zvýšit mohl v závěru utkání opět Urik, když svým důrazem vybojoval míč, ale jeho technický lob si cestu za záda Bartyzala nenašel. Když své šance neproměnili Bok ani Koc, konečný stav utkání zůstal nezměnen. Domácí v nelehkém utkání zvítězili 3:1.

Sestava: Kukla – Pešek, Beneš, Hamouz, Pichner – Blecha, Devera, Bok, Koc (70. min. Skoupý) – Korčák, Urik
Trenéři: Pichner, Hamouz