Jesenice dostala od rezervy kanára!

Zavidov B – Jesenice 6:0 (2:0)

V dalším kole přivítalo béčko Zavidova na domácí půdě v nové sezóně trápící se Jesenici. Ta navíc měla souběh s jejich rezervou, a tak přijela pouze s jedním hráčem na střídání. Od prvních minut se hrál fotbal nevalné kvality. Více ze hry měli domácí, kteří se také dostávali do několika šancí, avšak jejich střely nenašly cíl. Ve 23. minutě se na vápně individuální akcí uvolnil Jančařík a mířil přesně k tyči 1:0. Za čtyři minuty bylo pro domácí ještě veseleji, když se k odraženému míči dostal Vanický a s pomocí teče hostujícího obránce dostal míč do sítě 2:0. Poté se osmělili také hosté. Do šance se dostal dříve postrach všech soupeřů Worofka, který postupoval sám na M. Štillera, avšak nastřelil jen jeho tělo. Do kabin se tak šli domácí s dvoubrankovým vedením.

Druhé půle začala ve stejném duchu jako ta první. Chvíli trvalo než se oba týmy vrátily zpátky do tempa. V 55. minutě domácí brankář M. Štiller hledal dlouhým výkopem své útočníky, míč letěl až k vápnu soupeře, kde chtěl hostující stoper Kohout zahrát hlavou balon svému brankáři. Bohužel pro něj svého gólmana přeloboval a vsítil si vlastní branku 3:0. Od této chvíle byl na hřišti pouze jeden tým. Za pět minut vsítil první branku v zavidovském dresu Votroubek 4:0. Votroubka v 66. minutě vystřídal mladíček Tesař, který po necelých třech minutách na hřišti také vsítil svůj první zavidovský gól, když využil výborné nahrávky Jančaříka 5:0. Poté se hra na pár minut uklidnila. Domácí drželi míč na svých kopačkách a diktovali tempo hry. Konečnou podobu výsledku stanovil Jančařík. Tesař zatáhl míč po lajně a nahrávkou pod sebe našel právě Jančaříka, pro kterého nebyl problém zakončit do prázdné branky 6:0.

Aleš Kraus, náhradní brankář: Jesenice k nám přijela po desetigólovém výprasku od Mšece, přesto jsme do zápasu vstoupili s respektem a chtěli získat tři body na domácí půdě. První půle nebyla příliš dobrá od obou mužstev, my těžili z výkonu Kuby Jančaříka, který přišel rezervě pomoci, a hodně nám pomohl. Druhou půli už jsme předvedli výkon, jakým bychom se chtěli prezentovat. Bylo to určitě také tím, že hosté za stavu 3:0 rezignovali na nějakou snahu korigovat výsledek. Přesto musím kluky pochválit, že hráli celý zápas na plno a chtěli nasázet soupeři co nejvíce branek.

Zavidov: M. Štiller – Zuda, Skoupý, Petrů, Jelínek – Kříž (60. Sixta), Čech (55. J.Kraus), Vanický, Šíma – Jančařík, Votroubek  (66. Tesař). Trenér. P. Čech