Hodnocení sezony od trenéra Devery!

Jak probíhala příprava na jarní část sezony.

Zimní přípravu jsme začali 22. 1. všichni společně, žádné dělení na A, B. Využívali jsme Areál na Zátiší a UMT na Tatranu, kde jsme měli super podmínky.

Co se týče docházky, byla to taková klasika, tak jak to u vesnických klubů bývá. Většinou se nás aspoň kolem deseti sešlo. Vrcholem bylo soustředění na Liblíně, kam nás odjelo 25, což bylo super. V rámci přípravy jsme odehráli 7 PU, zde jsme kluky dělili na 2 týmy, tak aby o víkendu každý odehrál alespoň 1 utkání. Zpětně musím říci, že jsem byl s tímto obdobím velice spokojen a hodnotím ho kladně.

Zhodnocení jednotlivých zápasů

Začínali jsme na Lánech, zde jsme podlehli vlastním ambicím. Po povedené přípravě jsme si věřili, ale ostrý začátek jsme nezvládli. Kluci dřeli, snažili se, ale chyběla tomu lehkost, pohoda. Byla to spíše křeč a boj s vlastními hlavami.

Ve druhém kole jsme jeli na SKR, zde jsem na kluky moc hrdý, odehráli povedený zápas a ještě zvládli krotit emoce, které vyvolávali některá rozhodnutí arbitrů. Jediné co mě na nás zklamalo, byly penalty, které kluci odflákli.

Třetí kolo Braškov, zde již kluci ukázali, že našli zdánlivě ztracenou sebedůvěru a myslím si, že zaslouženě a s přehledem zvítězili.

Ve Vraném to bylo i přes jednoznačnou výhru takové nemastné, neslané, každopádně výhra se počítala.

Následovali Jedomělice, jeden z nejlepších týmů, který v Zavidově hrál. Věděli jsme, že budou rozhodovat maličkosti. Touto maličkostí se stala zbytečná červená karta Vládi Beneše. Soupeř přijel v 11 lidech, bylo horko, proto věřím, že v plném počtu a po prostřídání bychom soupeře unavili a zvítězili. Takto jsme se museli zaměřit na bránění, které kluci zmákli a remíza, byla pro nás malou výhrou. Opět jsme zklamali při penaltách.

V Lišanech si kluci fotbal prvně užili a vítězství bylo zcela zasloužené.

Vinařice, zde bych řekl, že následoval návrat do montérek. Soupeř nám nedal nic zadarmo a vyvrátil všechny pochybnosti o jeho kvalitách.

Družec, z mého pohledu asi nejcenější vítězství. Těžký terén, bojovný soupeř a náš tým podporovaný našimi fanoušky v blízkosti laviček. Celý mančaft žil zápasem, zde jsem si opravdu řekl, že tenhle tým má správné srdce a je schopný tuhle soutěž vyhrát.

Slaný, nervózní začátek, kdy jsme přežili, jen za cenu dvou žlutých karet. Pak tři rychlé údery a druhá půle zkušeně pohlídaná.

Unhošť, první půle maximální efektivita, 3 šance, 3 góly. Druhá půlka místo klidného fotbálku naše klasika dřina, dřina, dřina s krásnou tečkou na konci v podobě nádherného trestňáku v podání Jirky Hanycha.

Klobuky, zde nám pomohlo vyloučení hostujícího stopera. Pak si kluci, včetně T. Burdila, který mě v tomto zápase zastoupil, vše užili a jednoznačně zvítězili.

Hostouň, zápas ovlivněný sobotním výsledkem SKR, kdy bylo jasné, že jsme vítězi soutěže. Kluci svolali akci kulový blesk a podle toho také někteří vypadali. Soupeř hrál výborně a mi byli rádi, že jsme utkání ve zdraví přežili.

Tatran, euforie, poslední zápas, který kluci zvládli náramně. Myslím, že to byla sladká a krásná tečka za jarním průběhem sezony.

Celkové hodnocení sezony.

Musím říci, že když jsem kluky přebíral, bylo naším cílem zachránit B tým a sjednotit Zavidov do jednoho celku FC 05 Zavidov. Nikdo z nás nepomyslel na to, že zvítězíme v I. B třídě a béčko skončí 11 v OP. Vím, že je to klišé, ale moc si toho vážíme a ceníme.

Ač je před námi ještě hodně co zlepšovat, tak věříme, že jsme na správné cestě. Kluci přijali filozofii rotace v obou týmech, což není vůbec jednoduché. Přeji si, aby přístup, který všichni měli teď na jaře, všem vydržel a pokračoval i následujících sezonách.

Hodnocení hráčů.

Zde nechci hodnotit jednotlivce. Jsem rád, že se zde sešlo 25 frajerů, kteří odjezdili zápasy I. B třídy a OP tak, jak jim bylo řečeno. Byla to kolektivní práce, která přinesla krásný výsledek. I když máme spousty nedostatků, tak je příjemným zjištěním, že je dokážeme nahradit bojovností, organizovaností a soudržností. Což je v kolektivním sportu ceněno nejvíce.

Cíle pro nadcházející sezonu.

Není tajemstvím, že jsme odmítli postup do I. A třídy. Největším důvodem je finanční stránka. Obec Zavidov nám zkrátila roční příspěvek o 50 000 kč, což je znatelná ztráta. My si podpory obce nesmírně vážíme, ale takovýto zásah je opravdu znatelný. Myslím si, že obci Zavidov děláme dobré jméno a velice slušnou reklamu. Není tedy pochyb o tom, že peníze, které od obce obdržíme, jsou správně využívány. Ač na dokopné zazněl z úst starosty obce příslib pomoci, který beru jako závazný, nemůžeme páchat nějaké HARAKIRI a chovat se nezodpovědně.

Přípravu na novou sezonu začneme v srpnu, tak abychom si od sebe dostatečně odpočinuli. Vše se bude odehrávat v Zavidově. Přáteláky jsou opět domluveny tak, aby se o víkendu v zápasech protočili všichni kluci. Co se týče kádru, pracujeme na jeho vhodném doplnění. Hrajeme dvě soutěže a nechceme zažívat to, co loni na podzim.

Cíle jsou jasné, vrátit se z oblak zpátky na zem a začít s pokorou nový roční tak, abychom se mohli jeden druhému podívat do očí, všichni si fotbal užívali a těšili se na každý trénink a zápas.

Něco k dodání.

Jsem moc rád a chci touto cestou poděkovat T. Burdilovi a J.Krausovi st., že podali pomocnou ruku a zapojili se do chodu klubu zejména co se tréninků týče a vedení B týmu v OP. Dále chci poděkovat F. Šmídovi a P. Šímovi, za neskutečnou práci pro náš fotbalový klub. Poděkování zaslouží R.Kvapil, V.Klich, V.Rajgl., K.Devera za pomoc při domácích utkáních. V neposlední řadě chci poděkovat obci Zavidov za finanční podporu, dále všem, kteří nás jakkoliv finančně podporují, zejména rodině Žďánských, která kromě finanční podpory objíždí s námi všechna utkání.

Samostatnou kapitolou jsou naši fanoušci, děkujeme a neskutečně si vážíme Vaší podpory jak na domácím kolbišti, tak i na hřištích soupeřů!!!