Hodně nepovedené malé domů

SK Kosoř – FC 05 Zavidov 3:2 (2:1)

V 7. kole I. A třídy odjeli zavidovští fotbalisté do Kosoře opět v improvizované sestavě.

Úvod zápasu patřil domácím, kteří se jim po pěti minutách ujali vedení, když obrana hostů nechala po rohovém kopu na velkém vápně Boušku, který se opřel do odraženého míče a propálil hradbu těl – 1:0. Zhruba po dvaceti minutách se hra vyrovnala a následně i skóre. Korčák vybojoval zdánlivě ztracený míč. Poslal před branku ostrý centr, který si míč srazil do vlastní sítě – 1:1. Radost host ale trvala pouze čtyři minuty, když Vanický, místo aby hrát dopředu, poslal „malou domů“ Kuklovi tak nešťastně, že ji vystihl Vladyka a nedal Kuklovi šanci – 2:1. Chvilku na to srovnal hlavou Žďánský, ale gól nebyl pro ofsajd uznán. V závěru se vyznamenal Kukla, který bravurně zlikvidoval dvě těžké střely.

Vstup do druhé části se Zavidovským opět nepovedl. Nejprve z tlaku neproměnili Korčák se Žďánským své šance a Kochův trestný kop vyškrábl brankář na roh. Následně Vitner předvedl úplně to samé jako Vanický. Kukla výběhem za velké vápno ještě situaci zachránil, ale míč se dostal k Farkašovi, který jej skoro z půlky poslal do prázdné branky – 3:1. V posledních dvaceti minutách začali hrát hosté na riziko, což otevřelo cestu k brejkům domácím, ale ti byli neplodní. V 82. přišlo vytoužené snížení, když Vitner sklepl míč proti noze A. Krausovi, jeho rána byla nechytatelná – 3:2. Dvě minuty před koncem sahali Zavidovští po bodu. V. Beneš prodloužil na přední tyči rohový kop, ale skluzující J. Kraus jen o centimetry na míč u zadní tyče nedosáhl.

Bedřich Koch: „Opět jsme sice nehráli v kompletní sestavě, ale znovu jsme byli blízko bodovému zisku. Tentokrát mě prohra hodně mrzí, protože jsme domácím tři góly doslova darovali po našich hrubých chybách, kterých když se nevyvarujeme, tak nebudeme bodovat nikdy. Za závěr ale kluci zaslouží pochvalu. Soupeř se do poslední hvizdu strachoval o vítězství.“

Zavidov: Kukla – Vanický, Klouček, V. Beneš, L. Kapoun (24. A. Kraus) – Jančařík, Koch (66. J. Kraus), Vitner, D. Štiller – Korčák, Žďánský. Trenér: Bedřich Koch -tělo-