Herně dobrý, ale ta koncovka

Sokol Klecany – FC 05 Zavidov 4:2 (2:0)

Ve 4. kole I. A třídy odjeli fotbalisté Zavidova do Klecan bez trenéra Jaroslava Hamouze, který si plnil otcovské povinnosti se svým synem na jeho fotbalovém zápasu. Mužstvo tak vedl Daniel Devera.

Neuběhly ani dvě minuty, když ztratil Ryšlavý na půlce míč. Následovala rychlá akce domácích a přesné zakončení, proti kterému byl Kraus bezmocný – 1:0. Hosty inkasovaný gól nesrazil na kolena. Ovládli hru a byli fotbalovějším týmem, ale pouze po vápno. Akcím chyběla přesnější finální přihrávka, a tak udeřilo opět na druhé straně. Domácí podnikli druhou nebezpečnou křídelní akci s následným centrem. Urban udělal kličku Krausovi a střelou pod břevno zvýšil – 2:0.

Začátek druhé části byl jako přes kopírák. Neuběhly ani tři minuty, když si tři metry za vápnem postavil Rodek míč k trestnému kopu a s pomocí tyče dostal míč do sítě – 3:0. Ani za tohoto stavu se Zavidov nevzdal. V 75. utekl Korčák. Byl ve vápně faulován a Beneš mazáckou střelou poslal brankáře do druhé koutu, než kam nasměroval míč – 3:1. Za tři minuty bylo zaděláno na drama. Vitner na přední tyči prodloužil hlavou míč na zadní, kde byl osamoceným Krejza a vrátil svým barvám naději – 3:2. Tři minuty před koncem mohl srovnat Wittmayer, ale prováhal vhodný okamžik pro zakončení. Následoval rychlý brejk, který hosté zastavili před vápnem nedovoleně. Míč si postavil opět Rodek a střelou přes zeď pod břevno pečetil vítězství – 4:2.

Daniel Devera: „Začátek byl z říše katastrofy, ale poté se kluci herně zvedli a byli jsme fotbalovějším týmem, ale bez gólového efektu. Minulý týden jsme nehráli krásný fotbal, ale vyhráli jsme. Dnes to bylo na pohled velice dobré. Dokonce bych řekl nejlepší letošní zápas, ale nevezeme ani bod a co je tedy lepší? Kluky musím pochválit za to, že to nezabalili ani za stavu 3:0 a ještě utkání zdramatizovali.“

Zavidov: A. Kraus – Pichner, V. Beneš, Klouček, Hvězda – Žďánský (62. Krejza), Jančařík (46. D. Štiller), Ryšlavý (70. Zuda), Wittmayer – Korčák, Vitner. Mužstvo vedl asistent: Daniel Devera. -tělo-