Fotbalový bůh byl při Zavidovu

FC 05 Zavidov – FK Votice 1:0 (1:0)

V 6. kole I. A třídy hostili zavidovští fotbalisté třetí tým soutěže – FK Votice. Trenér Bedřich Koch postrádal z různých důvodů řadu opor.

Do první šance se dostali domácí, ale Ždánský si v přečíslení s Ryšlavým ukopl míč. Pak začali být nebezpečnější hosté, kteří měli výškovou převahu a dlouhými nákopy a centrovanými míči zatápěli domácí obraně, která i s pomocí Kukly odolávala. Rozhodující okamžik přišel v 24. min., kdy Vitner po brejkové akci uvolnil Jančaříka, který si posunul míč do vápna a obstřelil vyběhnuvšího brankáře – 1:0. Hosté do přestávky zvýšili pohyb, ale obrana domácích, někdy i se štěstí, tlaku odolala.

Druhý poločas byl ve znamení převahy Votic, které se nehodlaly s nepříznivým stavem srovnat. Dostaly se do tří vyložených šancí, ale špatná koncovka nebo Kukla vše vyřešili. V 58. už byl domácí brankář překonán, ale na brankové čáře stojící Jančařík vyhlavičkoval míč z branky. V drtivém závěru hosté dvakrát netrefili branku z hranice desítky a dvě minuty před koncem dokonce minuli hlavičkou ze dvou metrů.

Bedřich Koch: „Fotbalový Bůh dnes stál na straně Zavidova. Opět jsme měli problém s absencemi. Hráči, kteří nastoupili, zaslouží velkou pochvalu a poděkování za obětavý až heroický výkon, kterým vydřeli tři body proti fotbalovějšímu mužstvu. Nedělám to rád, ale musím vyzdvihnout Patrika Vitnera, který nastoupil na neobvyklém místě, ale zhostil se toho výborně. Navíc ještě připravil jediný gól.“

Zavidov: Kukla – P. Šíma, Klouček, Z. Šmíd, L. Kapoun – D. Štiller (79. Vanický), Vitner (71. T. Koch), Dvořák (88. A. Kraus), Jančařík – Ryšlavý, Žďánský. Trenér: Bedřich Koch -tělo-