Festival zahozených šancí znamená těsnou výhru

Rudná – Zavidov 0:1 (0:0)

Zavidovští v 7. kole středočeské B třídy zajížděli na půdu Rudné. Zápas po plejádě zahozených šancí a všeobecného zmaru nakonec jedinou brankou ovládlo hostující mužstvo.

Od začátku se hrál na dobře upraveném hřišti fotbal plný osobních soubojů. Většina hry se odehrávala ve středu pole a končila na hranici vápna nepřesnou nahrávkou nebo střelou, která neměla potřebné parametry na to, aby ohrozila brankáře. První šanci si vypracovali hostém, kdy po ose Kapoun-Dvořák-Skoupý doputoval míč až ke Žďánskému, který nedal domácímu brankáři šanci. Branka ovšem nebyla uznána pro ofsajd Žďánského. Další šance hostů přicházely po standardních situacích, ale chaosu v domácí obraně hosté nedokázali využít. Když se ve 43. minutě neujala ani Skoupého střela, šlo se do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Do druhého poločasu vstoupili hosté skvěle, ve 49. minutě vysunul Skoupý Korčáka, ten si poradil s domácím obráncem a naservíroval míč před prázdnou branku Žďánskému, který se nemýlil. Od této doby nastal festival zahozených šancí. Hostující hráči se předháněli v zahazování i nejvyloženějších šancí. Postupně své šance zahazovali Korčák, Žďánský, Skoupý, Hanych. Nechybělo mnoho a málem se naplnilo známé pořekadlo nedáš, dostaneš. Domácí se dostali k ojedinělé šanci, ale Kraus v hostující brance nebezpečný pokus kryl. Poslední možnost k vyrovnání dostali domácí v 92. min, kdy zahrávali standardní situaci, hosté ji s vypětím všech sil odvrátili, míče se zmocnil Žďánský a jen podtrhl zmar hostujících střelců, kdy ani na dvakrát nedostal míč do domácí sítě. Utkání tedy skončilo nejtěsnější výhrou hostů 1:0.

Daniel Devera: „Dnes dostali prostor kluci z širšího kádru a musím říci, že rozhodně nezklamali. Samozřejmě bych našel spousty aspektů, které je potřeba zlepšit, i tak musím kluky pochválit, že zápas zvládli dovést do nejtěsnějšího vítězství. Kdyby zde dnes někdo natáčel naše zahozené šance, byli bychom v relaci “ Borec na konec“ až do konce roku “.

Zavidov: A. Kraus – L. Kapoun, Havel, Vitner, Zuda –  Hanych, Dvořák (89. J. Kraus), Klouček, Skoupý (69. Kříž) – Korčák, Žďánský. Trenér: Daniel Devera