Festival zahozených šancí na těžkém terénu!

SK Rakovník B – Zavidov 0:1 (0:1)

Utkání se odehrávalo na velice těžkém terénu. Kvalita hřiště byla poznamenána dvěma zápasy, které se zde před tímto utkáním odehrály. Těžký terén způsobil mnoho nepřesností a od počátku ovlivnil kvalitu hry. Utkání bylo více bojem, než krásným utkáním. První šanci si vytvořili rakovničtí mladíci, po rohové vytvořili chaos v zavidovském vápně, který zavidovští se štěstím odvrátili. Od této doby ač hra nebyla nijak pestrá si šance vytvářeli především zavidovští, ale Tureček v Rakovnické brance nebo rakovnická obrana byli proti. Postupně si na této bariéře vylámali zuby Korčák, Jančařík, Štiller, Hanych. Když už byl Tureček po Žďánského hlavičce, kterou mu připravil centrem ze strany Korčák, překonán, bylo proti břevno. Nedáš, dostaneš se naplnilo o pár minut později. Mareš se protáhl kolem Sixty našel zpětnou nahrávkou ve vápně volného Weise a ten dostal rakovnické do vedení 1:0 a stanovil tím poločasový výsledek.
Druhý poločas začal nabídl podobnou podívanou, zavidovští se snažili o dobývání  rakovnické branky a ač hra byla neurovná pomalá a málo nápaditá, vytvářeli si zavidovští šance, které buď končily nepřesnou koncovkou a nebo byl proti dobře chytající Tureček. Nejprve se protáhl Žďánský kolem jednoho z obránců, našel zpětnou nahrávkou Korčáka, který z malého vápna přestřelil odkrytou branku, o chvíli později opět Žďánský vybídl nahrávkou přes celé vápno své spoluhráče ke skórování, ovšem zakončení Krejčího bylo nepřesné. Dále po rohovém kopu pálil Jančařík nad branku a samostatné sólo neproměnil Žďánský. Rakovničtí náznaky svých šancí nedotáhli do zdárného konce a tak utkání skončilo konečným výsledkem 1:0.
Daniel Devera: „Dnes jsme předvedli diametrálně odlišný výkon oproti minulému víkendu. Ač byl zde opravdu těžký terén, očekával jsem o kluků více pohybu a kvalitnější řešení, které by vedlo ke snadnějšímu překonání soupeře. I přes tyto problémy jsme se dostali do mnoha šancí, které jsme až neskutečným způsobem dokázali zahazovat. Je třeba se vrátit zpátky na zem k poctivé práci.“

Zavidov: A. Kraus(46. M. Štiller) – P. Šíma, Havel, Vitner, Jančařík (60. Sixta) – Hanych, D. Štiller (70. A. Kraus), Sixta(45. Jelínek), Kříž(45 .Krejčí) – Korčák, Žďánský. Trenér: Daniel Devera