FC 05 Zavidov potvrdil roli lídra tabulky a na domácí půdě přehrál rozdílem sedmi branek FK Kněževes

FC 05 Zavidov vs. FK Kněževes 7-0 (2-0)

4 – Lukáš Blecha, 2 – Jan Škyta, 1 – Zbyšek Bok

V posledním domácím utkání podzimní části okresního přeboru přivítal Zavidov na svém hřišti souseda z tabulky – druhý FK Kněževes. Trenér hostí E. Vambera se musel obejít bez opory svého týmu, když se v minulém kole vážně zranil J. Vrábík.

Od úvodního hvizdu se hrál velice opatrný fotbal. Domácí byli v prvních dvaceti minutách málo nebezpeční a byli to naopak hosté, kteří více kousali obranu protějšího týmu.  Zavidovské do zápasu dostala až šance Boka, který se po rychle rozehraném autovém vhazování dostal tváří v tvář brankáři hostů, ale namísto nahrávky volil střelu, ale nastřelil pouze brankáře. Od této chvíle se na hosty valil jeden útok za druhým. Ve 32. minutě utekl rychlonohý Škyta hostujícím obrancům, našel na malém vápně Blechu, který pohrdl a nedokázal dostat míč do prázdné branky. O několik minut později vysunul Bok Škytu, který nastřelil pouze tyč a z následující dorážky D. Štiller netrefil opět prázdnou branku. V 38. minutě se po Štillerově vysunutí dostal do vápna Bok, který zpětnou nahrávkou našel volného Škytu, ale ten napálil pouze jen obránce na brankové čáře. Krušná dvouminutovka pro hosty přišla na konci prvního poločasu. Nejprve vybojoval na půlce kapitán Devera se štěstím míč, který se odrazil k Blechovi a po hezkém přehození poslal domácí do vedení 1-0. O minutu později se řítil na branku Bok, který jen nastřelil hostujícího brankáře, míč se odrazil ke Škytovi, který ihned volil nahrávku na osamoceného Blechu a do prázdné branky se tentokráte již nemýlil. Nutno přiznat, že při této brance byl domácí Blecha v několikametrovém ofsajdu, ovšem pomezního rozhodčího zmátlo netypické postavení brankáře hostů a obránců a praporek zůstal nezdvižen 2-0. První poločas tak skončil dvoubrankovým vedením domácích.

Do druhé půle vlítli Zavidovští jako uragán a v 53. minutě svítil na světelné tabuli stav již 5-0. Branky po krásných akcích přidali Škyta, Bok a Blecha. Do závěru zápasu zvýšili skóre na 7-0 Škyta a svým čtvrtým gólem také Lukáš Blecha. Ten skóroval 3x do prázdné svatyně. Kolektivním výkonem jsme přehráli oslabený tým Kněževse a zaslouženě zvítězili. V posledním kole podzimní sezóny zajíždíme do Hředel.

Sestava: Kukla – Pešek, Beneš, Hamouz, Pichner – Krejza (50. min. Skoupý), Štiller D., Devera (C), Bok – Škyta, Blecha