Dvě chyby v závěru připravily Zavidov o výhru

Zavidov – Lhota 1:2 (1:0)

V druhém přípravném utkání se náš celek utkal s týmem SK Lhota, hrajícím Středočeský krajský přebor. Zavidovští nemohli do tohoto zápasu počítat s Dvořákem, Benešem, Kapounem, Kloučkem či Hvězdou.

Od prvních minut se hrál vyrovnaný fotbal bez větších šancí. Na zavidovských byl vidět počáteční respekt z papírově silnějšího soupeře, avšak po pár minutách se osmělili a měli i mírnou převahu. Do náznaků šancí se dostali Korčák a Žďánský, kteří však se svými pološancemi nenaložili dobře. Lhota měla v prvním poločase jedinou šanci, kdy hlavičku po rohu vytáhl skokem k tyči A. Kraus. Zavidov nakonec odcházel do kabiny s vedením 1:0, když Korčák po své individuální akci předložil míč před prázdnou branku Žďánskému, pro kterého nebyl problém uklidit míč do sítě.

Druhá půle byla vyrovnanější. Pozornost M. Štillera prověřil hned po pár minutách spoluhráč P. Šíma, který si málem dal vlastní gól, avšak M. Štiller předvedl bravurní zákrok. Postupem času začala mít více ze zápasu Lhota, které pomohlo prostřídání několika hráčů. Čerstvé síly dělaly zavidovským problémy. Zvýšit ale mohl Žďánský, který běžel sám na branku, ale mířil vedle branky. A tak přišel trest. Když už to vypadalo, že zápas skončí tímto výsledkem, došlo v 87. minutě k propadnutí na levé straně a Lhota srovnala 1:1. Zavidovští byli rozmrzelí touto vyrovnávací brankou a vůbec si nepohlídali konec zápasu. V 90. minutě nastala stejná situace jako ta předchozí. Ve vápně mohl ještě míč v klidu odklidit do bezpečí P. Šíma, který si v domnění že je sám míč pustil, čehož využil útočník soupeře a stanovil konečný výsledek 1:2.

Daniel Devera: „Kluci dnes proti soupeři z krajského přeboru, který byl během utkání více na míči, předvedli velice disciplinovaný a kompaktní výkon. Až dvě taktické chyby na konci zápasu, kdy nám již docházely síly, nás připravily o lepší výsledek. I přesto musím kluky pochválit“.

Zavidov: A. Kraus (46. M. Štiller) – P. Šíma, Havel, Vitner, Krejčí (46. Kříž) – Hanych, Devera ml., D. Štiller (80. J. Kraus), Jančařík (60. Krejčí) – Korčák, Žďánský. Trenér: Daniel Devera