Dva vstřelené góly byly málo

Sokol Hostomice – FC 05 Zavidov 2:1 (1:0)

V dalším kole I. A třídy odjeli zavidovští fotbalisté na hřiště neoblíbených Hostomic. V loňském roce plály s tímto soupeřem emoce, což ale zůstalo tentokrát zapomenuto.

Hosté vstoupili do zápasu špatně, čehož domácí využili a vytvořili si tlak, který korunovali ve 23. min. vedoucím gólem. Na prudký centr do vápna nabíhal ale i vracející se Klouček, který si nešťastně kolenem srazil míč do vlastní sítě – 1:0. Zavidovští sice nehráli dobrý fotbal, ale vytvořili si dvě vyložené šance. Žďánský šel během pár minut dvakrát sám na brankáře. Jednou ale zamířil do jeho těla a podruhé minul.

Vstup do druhé části se hostům také nepovedl. Hned po minutě zahrávali domácí rohový kop. Jančařík u přední tyče minul letící míč, který propadl do malého vápna, kde jej Bábíček holení poslal do branky – 2:0. Od tohoto okamžiku převzali otěže hosté. V 57. připravili Žďánský s Wittmayerem gólovku pro Jančaříka, který přesnou střelou částečně odčinil chybu u druhé branky domácích – 2:1. Dalších třicet minut bylo ve znamení drtivého tlaku Zavidova, ale snažení hráčů končilo před pokutovým územím na devítičlenném obranném valu domácích. Nic na tom nezměnilo ani posledních patnáct minut, kdy Hostomice dohrávaly bez vyloučeného Kačírka.

Jaroslav Hamouz: „Je to stále stejná venkovní písnička. Dostáváme laciné góly a svoje vyložené šance neproměňujeme. První poločas byl z naší strany herně špatný, přesto jsme šli dvakrát sami na brankáře. Druhý už byl herně lepší, ale naopak jsme si šance nevytvořili. Od 60. minuty jsme hráli na jednu branku, ale body nevezeme, což je smutné.“

Zavidov: Kukla – Vanický, V. Beneš, Klouček, Hvězda – D. Štiller, Knor, Dvořák (26. Jančařík), Wittmayer – Korčák, Žďánský. Trenér: Jaroslav Hamouz. -tělo-