Dva vlastní góly v síti Zavidova!

Lány – Zavidov 3:1 (1:1)

Od prvních minut bylo znát, že se jedná o první jarní zápas a ještě derby. Duel moc fotbalové krásy nepobral. Bylo to spíše o bojovnosti a osobních soubojích. A Lánští byli v tomto klání dětmi štěstěny. Ve 38. se dostali do vedení díky tomu, si míč do vlastní sítě srazil Zuda – 1:0. Za čtyři minuty ale bylo srovnáno, když se krásnou individuální akcí prezentoval Korčák – 1:1. Do přestávky ale bylo ještě rušno. Nejprve Krejčí nastřelil břevno a chvilku po něm byl ve vápně sražen Korčák. Hosté se dožadovali pokutového kopu, ale rozhodčí byl jiného názoru.

Druhý poločas byl ve znamení tlaku Zavidova, který na těžkém terénu působil fotbalovějším dojmem. Během pár minut se do šancí dostalo Skoupý a Korčák, ale bez gólového efektu, a tak udeřilo na druhé straně. Domácí zahrávali standardní situaci a do té doby velmi dobře hrající V. Beneš při snaze odhlavičkovat míč jej poslal do vlastní sítě – 2:1. Zavidov nesložil zbraně. Za pár minut byl opět ve vápně sražen Korčák, ale ani tentokrát rozhodčí nenašel odvahu písknout do píšťalky. Když už se v 71. Korčák střelecky prosadil, tak mu radost zhatil zvednutý praporek signalizující ofsajd. Zavidov „bušil“ do lánské defenzivy. V. Beneš nastřeli břevno. Houdek v dobré pozici špatně trefil míč, a tak přišel trest. Dvě minuty před koncem utekl Balík a přesnou ranou pečetil výsledek – 3:1.

Jaroslav Cafourek: „Máme velice těžký los na začátku jara, proto jsem moc rád, že jsme toho utkání zvládli a máme tři body. Sportovně musím uznat, že to byl spíše remízový zápas. Zavidov se ukázal jako silný soupeře a k nám se dnes přiklonilo štěstí. Soupeř řadu šancí neproměnil a ještě si dal dva vlastní góly. My jsme ale rádi za tři body a budeme bojovat dál.“

Daniel Devera: „Těžko se mi dnešní zápas hodnotí. Prohráli jsme si ho díky neproměňování šancí, díky tomu, že jsme si dali dva vlastní góly a díky tomu, že nám nebyla odpískána ani jedna penalta z dvou situací. Nevěšíme hlavu. Budeme bojovat dál.“

Zavidov: A. Kraus – Zuda, V. Beneš, Havel, L. Kapoun – Krejčí, Knor, Hanych (54. D. Štiller), Šíma (62. Houdek) – Korčák, Skoupý (77. Žďánský). Trenér: Daniel Devera