Dva body byly maximum zisku

FC 05 Zavidov – Sokol Klecany 2:2 (2:2) pk 2:0

V dalším kole I. A třídy přivítali zavidovští fotbalisté technické mužstvo Klecan, která má ve svých řadách mnoho šikovných futsalistů.

Od prvních minut byli hosté fotbalovějším a hlavně pohyblivějším týmem, což korunovali již po šesti minutách. Do odraženého míče se po rohovém kopu opřel Rybecký a z třinácti metrů prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 0:1. Za dvě minuty bylo srovnáno. Hostující brankář špatně vykopl míč na obránce, který těžký míč nezpracoval. D. Štiller jej vybojoval pro Korčáka, jenž prostřelil brankáře – 1:1. Poté přišla patnáctiminutová neurovnaná pasáž, po které převzali otěže opět hosté. Kukla s námahou vyrazil střelu Rodka. Ve 34. zbytečně ve vápně fauloval Z. Šmíd a Rodek si s penaltou poradil – 1:2. Pět minut před přestávkou se domácí dostali podruhé k vážnější akci do vápna soupeře. Korčák byl faulován a D. Štiller penaltu proměnil podobně suverénně – 2:2. Těsně před odchodem do kabin utekl po pravé straně Korčák. Zpětnou přihrávkou našel Jančaříka, jemuž střela nesedla, a minul branku.

Druhá část byla ve znamení herní převahy hostů, přesto se do první šance dostal Žďánský, který se protáhl do vápna, kde byl faulován, ale souboj ustál a sám před brankářem přestřelil. Další minuty přinesly obléhání domácí branky. Několikrát dobře zasáhl Kukla a dvakrát při Zavidovu stáli všichni svatí, když hosté z bezprostřední blízkosti netrefili branku.

Tento zmar si přenesli i do penaltového rozstřelu, ve kterém že čtyř penalt ani jednu neproměnili. Dvakrát přestřelili, jednou míč zastavila tyč a jednou Kukla. V domácím dresu neuspěl Korčák, ale protože Dvořák a Liprt byli úspěšní, tak si domácí připsali druhý bod.

Jaroslav Hamouz: „Klecany se ukázaly ve velmi dobrém světle. Byly fotbalovějším a lepším týmem. My jsme des díky bojovnosti vydřeli maximum, co jsme mohli získat, a to jsou dva body za penaltové vítězství.“

Zavidov: Kukla – Z. Šmíd – Vanický, Klouček, Liprt – D. Štiller (87. Vitner), Jančařík, Dvořák, Faigl – Žďánský, Korčák. Trenér: Jaroslav Hamouz. -tělo-