Důležité vítězství v Janově

Sokol Janov vs. FC 05 Zavidov 0:2 (0:0)

Na programu 5. kola zajížděl Zavidov na malé hřiště Sokola Janov, který si v minulém ročníku vedl v první polovině jako nováček soutěže na výbornou, proto nás nečekalo lehké utkání. Třenéři Pichner a Hamouz se stalé museli obejít bez zraněného Vanického a Černého. Manželské povinnosti si mimojiné plnil také zavidovský kanonýr Tomáš Korčák.

Začátek zápasu patřil zavidovským, kteří zatlačili domáci na vlastní polovinu a střelami ze střední vzdálenosti se snažili ohrozit svatyni janovského Kopáčka. Nejblíže ke vstřelení branky byl Miroslav Urik, ale jeho střela těsně minula pravý roh branky domácích. Tento tlak trval 20 minut a od této chvíle se hosté podřídili hře domácích a začalo pravé vesnické derby se vším všudy. Blízko k brance měl Bok, kdy ho krásně vysunul Dáňa Štiller, ovšem namísto lobu přišlo nepřesné obstřelení bez větší razance. Poločas tak skončil kostrbatým výsledkem 0:0.

Druhé dějství začalo podobně jako konec prvního. Spasení pro Zavidov přišlo teprve až v 71. minutě, kdy byl faulován na půli domácích Pichner, Dáňa Štiller poslal krásný rohlíček do vápna, kde Mirda Urik špičkou lízl míč a s pomocí zadní tyče poslal Zavidov do vedení 0:1. O několik okamžiků po zpětné nahrávce orazítkoval pravou tyč kapitán zavidovských Danek Devera, aby se k odraženému míči dostal Míra Skoupý 0:2. Od této chvíle se utkání téměř dohrávalo, do útoku se rádo vysunul i zavidovský hřebec Vláďa Beneš, skóre ovšem do konce utkání zůstalo nezměněno a výborně pískající rozhodčí Brda mohl ukončit toto utkání.

Sestava: Kukla – Pešek, Beneš, Hamouz, Pichner – Koc (55.min. Skoupý), Štiller D. (80. min. Štiller R.), Devera, Bok (65. min. Plincner) – Blecha, Urik