Důležité body pro Zavidov

FK Lety – FC 05 Zavidov 0:1 (0:0)

V neděli odjeli fotbalisté Zavidova k velmi důležitému utkání na hřiště FK Lety. Domácí měli v I. A třídě na předposledním místě jedenáct bodů. Zavidovští na tom byli o příčku a tři body lépe, a tak se hrálo o pomyslných šest bodů a hlavně o udržení kontaktu s vyššími příčkami.

Utkání se hrálo na malém a hrbolatém hřišti. Terén nebyl stvořen pro kombinační fotbal. Domácí této skutečnosti využívali a byli nebezpeční hlavně ze standardních situací. Na hostujících hráčích byla vidět přeci jen vyšší herní kvalita, což přineslo i šance. Hned po dvou minutách vyvezl míč M. Kučera, ale jeho bombu konečky prstů domácí brankář zneškodnil. V 11. se k odraženému míči dostal Dvořák, ale těsně minul. Stejný hráč si po čtvrthodině naskočil na rohový kop D. Štillera, ale hlavou mířil jen do břevna. V 18. utekl Škyta. Zpětnou přihrávkou našel Korčáka, který ale nastřelil jen brankáře. Domácí zahrozili až po půlhodině a hned byl Kukla překonán, ale na brankové čáře jej zastoupil Z. Šmíd, který situaci odkopem vyřešil. Dvě minuty před přestávkou stáli u hostů všichni svatí, když střela těsně minula šibenici.

Vstup do druhé části měli Zavidovští parádní a posléze se ukázalo, že to byl klíčový okamžiku zápasu. Hned po minutě podskočil domácí stoper míč, kterého se zmocnil Škyta. Utekl a bombou do středu branky rozhodl o zavidovském vítězství – 0:1. V dalších minutách se sice domácí snažili o vyrovnání, ale obrana v čele s výborným Kuklou byla vždy na místě. Pět minut před koncem předvedl Kukla zákrok zápasu, když po závaru před brankou vytěsnil robinsonádou míč ze své branky.

Jaroslav Hamouz: „Důležité tři body. Chtěli jsme potvrdit váhu bodů z minulého týdne, což se po bojovném a týmovém výkonu podařilo. V naší hře sice pořád chybí lehkost, ale dnes to bylo o nasazení, bojovnosti a důrazu v osobních soubojích, což hráči zvládli a zaslouženě si vezeme tři body. Dnes to kluci doslova odjezdili po zadku, za což jim patří pochvala a poděkování.“

Zavidov: Kukla – Z. Šmíd, Liprt, M. Kučera, Hvězda (82. Ryšlavý) – Dvořák, Polák, Jančařík, D. Štiller (49. Krejza) – Korčák, Škyta. -tělo-